J.P./STA
25. 1. 2023, 07.03
Posodobljeno: 25. 1. 2023, 09.44
Deli članek:

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma izgubili proti Washington Wizards s 126:127.

Luka Dončić

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je za domače zbral 41 točk, 15 skokov in šest podaj v 37 minutah in 46 sekundah na parketu.

Ekipa Indiana Pacers je doma ugnala Chicago Bulls s 116:110, za goste Goran Dragić ni igral, igralci Denver Nuggets pa so v New Orleansu z 99:98 premagali Pelicans. Za zmagovite goste je Vlatko Čančar v 14 minutah in sedmih sekundah zbral dve točki, tri skoke in podajo.

Dončić, ki je 12 sekund pred koncem izenačil na 126:126 z enim zadetim od dveh prostih metov, je v zadnji akciji na tekmi njegove ekipe, ki bi lahko prinesla zmago, izgubil žogo. Uspešen je bil Delon Wright.

"Moja napaka, izgubil sem žogo v zadnjem napadu. Na voljo smo imeli dovolj časa, da bi jo uspešno izvedli. Ne gre nam v zadnjem času, nekaj zelo izenačenih dvobojev smo izgubili. Čaka nas analiza tekme in precej stvari, ki jih moramo popraviti," je dejal Dončić.