Arsenal v šampionskem slogu vrnil Evertonu in ušel na + 5

London, 01. 03. 2023 22.35 |

Nogometaši Arsenala so v zaostali tekmi angleške Premier League doma zanesljivo (4:0) ugnali Everton. Topničarji so s tretjo zaporedno zmago prednost pred drugim Manchester Cityjem povečali na pet točk. Liverpool je na Anfieldu premagal Wolverhampton (2:0). V FA pokalu sta si velik spodrsljaj privoščila Tottenham, ki je izpadel proti drugoligašu Sheffield Unitedu, in Southampton, ki je doma izgubil proti četrtoligašu Grimsby Townu.

Nogometaši Evertona so na začetku februarja presenetljivo ugnali Arsenal na svojem stadionu (1:0), še naprej vodilni topničarji pa si novega zdrsa proti ekipi, ki se bo do konca krčevito borila za obstanek, niso smeli privoščiti.

Začetek za četo Mikela Artete ni bil najbolj obetaven, saj si do 40. minute niso priigrali niti ene zrele priložnosti. Nato pa je vso svoje mojstrstvo znova demonstriral Bukayo Saka, ki si je v kazenskem prostoru odlično sprejel žogo in nato z močnim strelom na prvo vratnico ugnal Jordana Pickforda

Statistika tekme Arsenal – Everton
Statistika tekme Arsenal – Everton FOTO: Sofascore.com

V sodniškem dodatku prvega dela je bil zmagovalec bolj ali manj odločen. Nerazumljivo napako si je pred svojimi vrati privoščil Idrissa Gueye, žogo mu je odvzel prav Saka, Gabriel Martinelli pa je vse skupaj izkoristil in zadel še na tretji zaporedni premierligaški tekmi.

V drugem polčasu se Everton ni uspel več približati, niti ni imel resnih priložnosti za dosego zadetka. Zato pa je Arsenal še dvakrat zadel. Najprej je v 71. minuti v polno meril kapetan Martin Odegaard, lepo mu je asistiral Leandro Trossard. V 80. minuti pa je za piko na i sijajnemu večeru topničarjev na Emiratesu še drugič zadel Martinelli, ki je kronal podajo rezervista Eddieja Nketiaha

Statistika tekme Liverpool – Wolverhamtpon
Statistika tekme Liverpool – Wolverhamtpon FOTO: Sofascore.com

Liverpool se je oddolžil Wolverhamptonu

Podobno kot Arsenal Evertonu je Liverpool milo za drago vrnil Wolverhamptonu. Volkovi so jih pred tedni na svojem stadionu ugnali s 3:0, tokrat pa je bilo na Anfieldu 2:0 v korist Redsov, za kar sta poskrbela Virgil van Dijk in Mohamed Salah. Zadetka sta padla med 73. in 77. minuto.

Senzacija Grimsbyja na južni obali

Sredin večer na Otoku so popestrili tudi štirje obračuni osmine finala pokala FA. Največje presenečenje je pripravil četrtoligaš Grimsby Town, ki je na gostovanju senzacionalno izločil Southampton, slavil je z 2:1. Favorita so domov poslali tudi nogometaši drugoligaša Sheffield Uniteda, in sicer so bili z 1:0 boljši od Tottenhama. Edini gol je v 79. minuti dosegel Iliman Ndiaye. Istočasno je Manchester United s 3:1 ugnal West Ham, čeprav so kladiva vodila vse do 77. minute, Burnley pa je bil z 1:0 boljši od Fleetwood Towna.