Pri Sloveniji je bila s petimi zadetki najuspešnejša Nataša Ljepoja, s štirimi, vse je dosegla v prvem polčasu, ji je sledila Ana Gros. Po tri so dodale Aneja Beganović, Tjaša Stanko (na fotografiji) in ob krstnem nastopu Petra Kramar. Foto: www.alesfevzer.com

Bolj kot končni rezultat je pomembno to, da smo vse igralke tekmo odigrale po najboljših močeh in izkoristile svojo priložnost. Menim, da smo se izkazale, je pa v naši igri še precej prostora za napredek. V soboto gremo po zmago.

Nataša Ljepoja

Črnogorec na klopi Slovenije Dragan Adžić je na prvi obračun z južnimi sosedami popeljal 18 igralk. Zunaj kadra je pustil Aljo Varagić, ki po bolezni še ni bila popolnoma pripravljena za vse največje napore, zaradi lažje poškodbe prsta na roki pa na igrišče ni stopila niti druga izmed ključnih reprezentantk Elizabeth Omoregie.

Uvodne minute obračuna so minile v znamenju Slovenk, ki so se nosilkam brona z zadnjega evropskega prvenstva zoperstavile izjemno hrabro in borbeno. Z golom novinke Petre Kramar je Slovenija ob koncu četrte minute povedla s 3:1.

Hrvatice so zatem strnile svoje vrste in 13 minut pozneje povedle za štiri zadetke (10:6), a to Slovenk ni zaustavilo. Z dobro igro v obrambi, na drugi strani pa dobrim sodelovanjem Ane Gros in Nataše Ljepoja, so do konca 25. minute slovenske rokometašice pripravile delni niz 5:1 in izid poravnale na 11:11. Na glavni odmor so z golom prednosti vseeno odšle Hrvatice, ki so v zadnji sekundi zadele za 13:12, ob tem pa je dvominutno izključitev prejela Ljepoja.

Tudi drugi polčas se je začel po notah gostiteljic, ki so prek razigrane Aneje Beganović stopile v ospredje, sredi 39. minute pa se z zadetkom Maje Svetik povzpele na 17:15.

Sledilo je obdobje, v katerem je Slovenkam manjkalo zbranosti pri neoviranih zaključnih strelih. To so Hrvatice hitro izkoristile in ujele priključek, šele v zadnjih desetih minutah pa strle odpor Slovenk, ko so s štirimi zaporednimi zadetki v 58. minuti ušle na 27:22.

Slovenija bo zadnjo tekmo pred odhodom na svetovno prvenstvo v Španiji igrala v soboto, ko se bo v Poreču ob 19. uri znova pomerila s Hrvaško.