Benjamin Šeško s hat-trickom v sedmih minutah prerešetal Rapidovo mrežo

Dunaj, 05. 03. 2023 19.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Benjamin Šeško je derbi med Salzburgom in Rapidom začel na klopi, zaključil pa s tremi zadetki na svojem računu.

Njegovo moštvo je na odmor med polčasoma odšlo z izidom 1:1. V drugem polčasu pa je Slovenec, ki bo prihodnjo sezono igral za Leipzig v Nemčiji v igro vstopil namesto Noaha Okaforja, ki v letošnji igra veliko več od nekdanjega napadalca Domžal.

Statistika Benjamina Šeška proti Rapidu
Statistika Benjamina Šeška proti Rapidu FOTO: Sofascore.com

Očitno je Šeško imel dovolj sedenja na klopi in z zadetki v 80., 84. in 87. minuti je svojemu trenerju poslal jasno sporočilo. Tekma se je zaključila z rezultatom 4:2 v prid Salzburga, ki ima po 20 odigranih tekmah na vrhu lestvice avstrijske Bundeslige z 51 točkami devet točk prednosti pred Sturmom iz Gradca.

Šeško je z devetimi goli sicer šesti na lestvici strelcev. Tomi Horvat ima tri gole, toliko kot Žan Rogelj in Sandi Ogrinec (tretji podajalec lige), ki igrata za Tirol. Njun soigralec Nik Prelec je pri šestih zadetkih.