REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Hladen tuš: Ideja o pošiljanju »mirovne misije« v Ukrajino pomeni vojno z Rusijo, opozarja Lavrov

Hladen tuš: Ideja o pošiljanju »mirovne misije« v Ukrajino pomeni vojno z Rusijo, opozarja LavrovSergej Lavrov Vir: Twitter

Ko so se voditelji Slovenije, Poljske in Češke (na pobudo Janeza Janše) odpravili v Kijev 15. marca letos (v resnici so najverjetneje prišli le do poljsko-ukrajinske meje), je bil največji izplen te poti ideja, ki jo je lansiral podpredsednik poljske vlade Jaroslaw Kaczynski, sicer skrajno sovražno naravnan do Rusov, ki je v vojno v Ukrajini spet vpletel zvezo NATO.

Poljski vojaki, ki bi pomagali ukrajinskim bi vsekakor, po vojnem pravu, postali del sovražne vojske in legitimni cilji Rusije.

»Menim, da je nujna mirovna misija veze NATO, ali morda neke širše mednarodne strukture, ki bo lahko delovala na ukrajinskem ozemlju,« je dejal Kaczynski.

Gre seveda za evfemizem.

Pošiljanje »mirovnikov« je v neko državo mogoče le, če se ta država s tem strinja. To je seveda Ukrajina. Toda ker je njeno ozemlje že področje operacij ruske vojske, pošiljanje nekih drugih vojakov v Ukrajino seveda odpira možnost spopadov med njimi in rusko vojsko.

Poljski vojaki, ki bi pomagali ukrajinskim bi vsekakor, po vojnem pravu, postali del sovražne vojske in legitimni cilji Rusije.

V zvezi NATO to seveda prikrivajo z leporečjem.

Medtem v Ukrajini govori orožje.

Posnetek spodaj prikazuje večcevni metalec raket med delovanjem po Azovskih neonacistih.

»Bojim se, da je še prezgodaj govoriti o kakršni koli mirovni misiji,« je dejala nizozemska obrambna ministrica Kajsa Ollongren, ki meni, da je treba najprej doseči prekinitev ognja in umik ruskih sil iz Ukrajine, med Ukrajino in Rusijo pa mora priti do neke vrste dogovora.

Dejala je, da si je »zelo težko predstavljati mirovno misijo glede na intenzivnost vojne in obleganja mest«, je pojasnila Ollongrenova ob prihodu na izredno zasedanje obrambnih ministrov Nata.

Britanski obrambni minister Ben Wallace pa je menil, da bi bilo treba najprej pogledati podrobnosti, preden se sprejme kakršne koli odločitve o tem.

Generalni sekretar Nata Jens Stoltenberg pa je dejal, da se članice strinjajo, da v Ukrajini ne bodo uvedle omejitve zračnega prostora, tako imenovane »No-Flight« cone (NFZ).

Mirovne misije sredi vojne si seveda ni samo 'težko predstavljati' - ampak je nemogoča. Ministrica je zavajala.

Mirovne misije sredi vojne si seveda ni samo »težko predstavljati« - ampak je nemogoča.

Skratka, nizozemska ministrica je zavajala. In nobenih »podrobnosti« glede take misije si ni potrebno posebej domisliti, ker so te nepomembne, saj je bistvo takšne misije - vojna z Rusijo.

Isto velja za »območje prepovedi preletov.«

Stoltenberg je novico sporočil, kot da se zgolj NATO sprašuje o tem, ali bi lahko takšno območje uvedli. Ampak to je v resnici odvisno od Moskve.

Kako vroče bi lahko postalo, kaže ruski sistem TOS (spodaj) - ko strelja, tudi vse okoli njega zagori...

Ruski protizračni sistemi pokrivajo Ukrajino tako iz Rusije kot iz Belorusije – in uvedba NFZ bi zato pomenila, da je treba napasti raketne sisteme v Rusiji in Belorusiji.

Hladen tuš pa je sedaj prišel tudi od ruskega zunanjega ministra Sergeja Lavrova.

Lavrov je v sredo opozoril, da bi lahko ta poteza, če se NATO strinja s poljskim predlogom o napotitvi mirovnih sil v Ukrajino, sprožila vojaški konflikt med blokom, ki ga vodijo ZDA, in Moskvo.

Lavrov je tudi zatrdil, da si Varšava morda želi vzpostaviti oporišče v velikem zahodnem ukrajinskem mestu Lvov in tam ostati po koncu konflikta.

»Zakaj ne, imeli so že takšne ideje, in ne samo ideje, to se je dogajalo v preteklosti,« je opozoril Lavrov.

Diplomat je baltske države tudi posvaril, naj ne pošiljajo svojih »majhnih bataljonov« v boj proti ruskim vojakom v Ukrajini.

»Naši poljski kolegi so že izjavili, da bo zdaj vrh Nata in da bi bilo treba napotiti mirovne sile. Upam, da razumejo, kaj je na kocki. To bo neposreden spopad med rusko vojsko in oboroženimi silami Nata, ki so se mu vsi ne le želeli izogniti, ampak so rekli, da do njega načeloma nikoli ne bi smelo biti,« je poudaril šef ruske diplomacije.

Ruski mediji pa poudarjajo, da je odbita ideja rezultat skupnega potovanja voditeljev Poljske, Češke in Slovenije, ki naj bi prejšnji teden odpotovali v Kijev na srečanje z ukrajinskim predsednikom Volodimirjem Zelenskim.

Kremelj še vedno zahteva, da se Ukrajina uradno razglasi za nevtralno državo, ki se nikoli ne bo pridružila vojaškemu bloku Nata, ki ga vodijo ZDA.

Kijev priznava, da je možnost, da Ukrajina postane članica NATO pakta sedaj malo verjetna, vendar na ta pogoj Rusije še vedno ni pristal, vojna pa se zato nadaljuje.

Penis
Vojaki so s šotori in opremo oblikovali besedo, ki pomeni moški spolni organ - in hkrati žalitev za kolege na Zahodu, ki jih samo gledajo. Vir: Twitter
Vojaki so s šotori in opremo oblikovali besedo, ki pomeni moški spolni organ - in hkrati žalitev za kolege na Zahodu, ki jih 'samo' gledajo.

Zahodni sateliti seveda vojno v Ukrajini natančno spremljajo.

To pa vedo tudi ruske sile, ki so spodaj.

Zato so svojo opremo, (kot kaže fotografija zgoraj), razporedili na poseben način.

Tako, da so oblikovali besedo, ki pomeni moški spolni organ - in hkrati žalitev za kolege na Zahodu, ki jih samo gledajo.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek