ku/STA
0 27.11.2021 09:05:07

IZPAH PRSTA? Ni problema! Slovenec SPET VROČ na parketu lige NBA! (video)

Posnetek zaslona (Youtube)
Košarkarji Indiane Pacers so doma v severnoameriški ligi NBA s 114:97 ugnali Toronto Raptors, za katere Goran Dragić ni igral. Igralci Denver Nuggets so klonili pred svojimi gledalci proti Milwaukee Bucks s 109:120. Za gostitelje je slovenski reprezentant Vlatko Čančar dosegel deset točk, štiri podaje, po enkrat je ujel in ukradel žogo. Med tekmo si je izpahnil prst.

Čančar je bil eden boljših igralcev svojega moštva proti branilcem naslova prvaka in je drugič to sezono dobil priložnost za igro, potem ko se je iz razvojne lige vrnil v prvo ekipo Denverja. Prvič je bil v igri slabe tri minute in pol, tokrat pa že skoraj petnajst minut (14:55).

Grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo je bil najboljši igralec tekme v Denverju, za prvake je proti zelo oslabljenim domačim zbral 24 točk, 13 skokov in sedem podaj, za šesto zmago v nizu Milwaukeeja je Pat Connaughton dodal 20 točk, Khris Middleton 17.

Šestič zaporedoma pa je izgubil Denver, zanj je Aaron Gordon dosegel 18 točk in devet skokov, Will Barton 17 točk in prav tako devet skokov, Facundo Campazzo 16 točk, po 15 pa Monte Morris in Jeff Green, ki sta bila zadnja z več točkami od Čančarja v domači zasedbi. Ta je v drugem polčasu zaostajala že za 20 točk in imela zelo slab izkupiček trojk (17:47); Čančar je zadel oba svoja poskusa izza črte.

Nuggets so bili zelo oslabljeni, srbski zvezdnik Nikola Jokić je četrtič v nizu manjkal zaradi poškodbe desnega zapestja, v postavil pa prav tako ni bilo poškodovanih Michaela Porterja Jr., Jamala Murrayja, Bonesa Hylanda in P.J. Dozierja.

V Indianapolisu je Domantas Sabonis dosegel dvojni dvojček s 23 točkami in 18 skoki, še šest igralcev je imelo dvomestno številko točk, Fred VanVleet pa je vodil kanadsko zasedbo s 26 točkami, od tega štirimi trojkami.

Devin Booker je z 32 točkami vodil Phoenix Suns do slavja nad New York Knicks s 118:97, kar je bila petnajsta zmaga sonc v nizu in izenačenje druge najdaljše serije v zgodovini kluba; rekord je 17 tekem brez poraza. Chris Paul je dodal 14 točk in 10 podaj.

Reggie Jackson (21 točk) in Terance Mann (16 točk in 10 skokov) sta bila na čelu igralcev Los Angeles Clippers pri zmagi s 107:96 nad Detroit Pistons, pri katerih je Jerami Grant v statistiko ob petem zaporednem porazu vpisal 20 točk, 10 skokov in tri podaje.

Dallas Luke Dončića bo nocoj gostil Washington Wizards.