Težki časi za sežansko moštvo

Po sobotnem prelaganju tekem sta po reprezentančnem premoru 17. krog prve lige odprla Tabor in Bravo, ki je Kraševcem vrnil za poraz v Spodnji Šiški. Sežanci so še naprej v krizi, predvsem strelski.

Igralec Brava Sandi Ogrinec (št. 26) je zapravil strel iz enajstih metrov, a se je po tekmi vseeno veselil zmage. Foto: Matej Glavina
Igralec Brava Sandi Ogrinec (št. 26) je zapravil strel iz enajstih metrov, a se je po tekmi vseeno veselil zmage. Foto: Matej Glavina

SEŽANA > Položaj za sežanske nogometaše na lestvici postaja zaskrbljujoč, saj ni videti premika na bolje oziroma rešitve iz začaranega kroga porazov. Ti so sicer vsebinsko različni, a imajo enak skupni imenovalec - popolna nemoč v napadu.

Včeraj sta se v oblačni Sežani pomerili ekipi, ki sta v zadnjem obdobju zašli v rezultatsko krizo. Tabor tudi med premorom ni prebrodil zdravstvenih težav. Denis Kouao je končal polsezono, Klemen Nemanič bo morda nared ta konec tedna, na seznamu bolnih ali poškodovanih so bili še Ndzengue Fahd, Adrian Zeljković, Filip Kosi in Žiga Ovsenek. Tabor je bil v nizu sedmih tekem brez zmage (in petih brez doseženega gola), Bravo, ki ni mogel računati na Martina Kramariča, pa do tekme v Sežani ni zmagal na zadnjih petih ligaških obračunih.

Tabor Sežana : Bravo 0:2 (0:1)

Stadion Rajka Štolfe, gledalcev 200 sodnik Borošak (Spodnji Duplek). Strelca: 0:1 Križan (14), 0:2 Maružin (92). Cherrybox Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški, Ristić, Guerrico, Doukoure Grobry, Krivičić, Mavretič (od 81. Mihaljević), Tolić (od 52. Stanković, od 87. Gotter), Stančič, Kljun (od 52. Bongongui). Trener: Dušan Kosić. Bravo: Josipović, Jakšić, Drkušić, Križan, Kavčič (od 84. Trontelj), Nsana, Trdin, Ogrinec, Španring, Bajde (od 72. Memić), Maružin (od 90. Sever). Trener: Dejan Grabić.

Rumeni kartoni: Doukoure Grobry, Briški, Mavretič, Guerrico, Salkić, Koprivec; Kavčič.

Po uvodnih borbenih minutah so v 14. minuti povedli Ljubljančani, ko je po podaji s prostega strela z desne strani Mitja Križan žogo po diagonalnem strelu z glavo preusmeril v mrežo.

Domači so prvič resneje zapretili v 31. minuti, ko je po strelu z glavo poskusil edini napadalec domačih Dino Stančič, a vratar Renato Josipović ni imel veliko dela. Malo pozneje je na drugi strani tudi Jan Koprivec zlahka obranil poskus od daleč Gregorja Bajdeta. Še pred koncem polčasa je žogo čez gostujoča vrata od daleč poslal Til Mavretič.

Preloženi tekmi

Obe sobotni tekmi prve lige sta bili preloženi. Domžale in Celje bosta zaradi goste megle igrala šele danes, Olimpija in Mura pa bosta zaradi okužb s covidom-19 v vrstah Olimpije igrala kasneje. Tekma v Stožicah je bila še sredi dnevna potrjena, potem pa odpovedana dve uri pred začetkom, ko so v Olimpiji prejeli ravno toliko karantenskih odločb NIJZ, da je bila tekma odpovedana. NZS namreč za igranje tekme zahteva 13 zdravih igralcev in enega vratarja.

V 47. minuti je znova neuspešno poskusil Bajde, v 51. minuti pa so gosti prišli do najstrožje kazni. Prekršek nad Bajdetom sta družno spletla Ignacio Guerrico in Mihael Briški (na tekmi je bil sicer tudi VAR). Toda Koprivec je tretjič v sezoni obranil kazenski strel in Sandi Ogrinec je ostal brez zadetka.

Kraševci so bili tudi blizu zadetku v 58. minuti, ko je z roba kazenskega prostora Mavretič zadel prečnik, kar je bil tudi edini strel v okvir vrat. V 62. minuti je poskusil Jakoslav Stanković, a je žogo poslal čez gol.

Pritisk izbrancev Dušana Kosića se je nadaljeval, v 80. minuti je po strelu z glavo iz bližine zgrešil še Stančič. To pa je bilo ob nekaj polpriložnostih tudi vse, kar je uspelo domačim ob zbranem branjenju ekipe Dejana Grabića. Ti so za nameček v drugi minuti sodniškega dodatka izpeljali še protinapad, ki ga je uspešno končal Loren Maružin.