Thermometer Blue 0,24

Deni Kožul Darko Jorgić Darko Jorgić

Četrtek, 25. 11. 2021, 8.21

Darko Jorgić prvič med 32 najboljših na svetovnem prvenstvu

Andreja Ojsteršek in Darko Jorgić | Darko Jorgić tudi po drugem krogu svetovnega prvenstva v Houstonu ostaja nepremagan. Tokrat je premagal Madžara Tamasa Lakatosa in se prvič v karieri uvrstil v tretji krog svetovnega prvenstva.  | Foto Namiznoteniška zveza Slovenije

Slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić tudi v drugem krogu svetovnega prvenstva v Houstonu ni oddal niti niza. Tokrat je premagal Madžara Tamasa Lakatosa s 4:0 (6, 7, 8, 3) in se prvič v karieri uvrstil v tretji krog svetovnega prvenstva.

Triindvajsetletni Hrastničan Darko Jorgić je bil z Denijem Kožulom uspešen tudi v igri dvojic, kjer sta v prvem krogu premagala Oba Kizita Oba in Kanate Alija iz Slonokoščene obale s 3:0 (7, 9, 8).

"Vesel sem, da sem na svetovnih prvenstvih prvič prišel čez drugi krog in se uvrstil med 32 najboljših na svetu. Lakatos je neugoden igralec, nazadnje sem ga premagal predlani v Kanadi. Nekako forma še ni tista prava, ampak je še vedno glava močna in zato zmagujem dokaj gladko. Še vedno se lovim v sami igri, vendar igram iz tekme v tekmo bolje in upam, da bom jutri prikazal že boljšo igro," je po zmagi nad tri leta starejšim Madžarom, 167. na svetovni lestvici, dejal Jorgić.

namizni tenis, Laško, Darko Jorgić
Sportal Slovenca zanesljivo med najboljših 32 parov na SP

V 3. krogu proti 53. na svetovni lestvici

V tretjem krogu bo njegov nasprotnik izkušeni, 34-letni Rus Kiril Skačkov, ki je trenutno na 53. mestu svetovne lestvice. "Skačkova do zdaj nisem še nikoli premagal, obakrat sem z njim izgubil. Gre za zelo agresivnega igralca, ki 'pobira' žogice dokaj hitro in je z njim dokaj neugodno igrati. Upam, da ga končno premagam in se prebijem v osmino finala. Spet bo pomembno, da bom močan v glavi, seveda pa bom moral prikazati še boljšo igro kot v prvih dveh krogih," pa je pred naslednjim dvobojem dejal 23. igralec svetovne lestvice, ki bo s Skačkovom igral v petek ob 1.40 po srednjeevropskem času.

Kožul ima spet težave s kolenom

Čeprav Kožul spet čuti bolečine v kolenu, zaradi česar je moral konec septembra in v začetku oktobra izpustiti tudi ekipno evropsko prvenstvo v Romuniji, sta z Jorgićem dobro začela tekmovanje v igri dvojic. Težje delo ju čaka v drugem krogu, saj bosta njuna nasprotnika Belgijca Florent Lambiet in Martin Allegro, ki sta bila v prvem krogu prosta in ki ju vodi dolga leta najboljši slovenski igralec in štirikratni udeleženec olimpijskih iger, tudi letošnjih v Tokiu, Bojan Tokić.

"Čaka nas zanimiv obračun. Bojan naju seveda zelo dobro pozna, kar bo njuna prednost, pa tudi sicer gre za igralca, ki dvojice igrata zelo dobro in sta zelo uigrana. Veliko bo odvisno tudi od tega, kako bo z Denijevim kolenom," je o naslednjem dvoboju dvojic še dejal Jorgić.

Štiridesetletni Novogoričan Tokić, ki bi lahko v Houstonu igral za slovensko reprezentanco, se je nastopu odpovedal. Kot je povedal za Dnevnik, ni želel, da bi njegova nova služba trpela, medtem ko bi se posvečal igranju med posamezniki.