Liga prvakov

Mbappe lastnoročno potopil Baske in PSG popeljal med osem v Evropi

San Sebastian, 05. 03. 2024 22.52 |

Na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov sta se v San Sebastianu udarila španski Real Sociedad in francoski PSG. Prvi dvoboj v Parizu so dobili Francozi (2:0), ki so bili tudi v drugo od tekmecev boljši. Junak obračuna pa kdo drug kot Kylian Mbappe, ki je Baskom zabil oba gola. Po enega na polčas. Domačim je v izdihlajih tekme uspelo priti do častnega zadetka (1:2). V sredo nov nogometni spektakel na Kanalu A in VOYO. V središču pa povratna tekma med Realom in Leipzigom.

Kylian Mbappe je dosegel oba gola v San Sebastianu.
Kylian Mbappe je dosegel oba gola v San Sebastianu. FOTO: AP

Real Sociedad je v San Sebastianu skušal nadoknaditi zaostanek 0:2 s prve tekme. Na njej sta v drugem polčasu Francozom prednost zagotovila Kylian Mbappe in Bradley Barcola. Ekipi pred povratnim obračunom osmine finala LP nista bili v posebej dobri formi, Real Sociedad je izgubil zadnje tri obračune, PSG pa je na povratno tekmo dopotoval s popotnico dveh zaporednih remijev in z vse večjimi težavami z odhajajočim zvezdnikom Mbappejem. A 25-letni virtuoz je hitro zablestel na gostovanju v San Sebastianu.

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe FOTO: Sofascore.com

Pisala se je 16. minutam, ko je prejel žogo na levi strani kazenskega prostora. Odlični francoski reprezentant si je na lahek način osvobodil čuvaja in si pripravil diagonalni strel, ki je končal v mali mrežici ter goste popeljal še bližje četrtfinalu Lige prvakov. Mbappe je bil tudi v nadaljevanju stalna nevarnost za baskovska vrata, domači pa so, še pod vtisom prejetega gola, delovali zmedeno in so potrebovali kar nekaj minut, da so se vrnili k napadalnim ambicijam.

Gostitelji so se hkrati zavedali, da je po prejetem golu njihova misija preboja med osem v Evropi vse bolj mejila na "misijo nemogoče". Za vsaj podaljšek so domači potrebovali kar tri gole. Ko je izjemni Mbappe v 58. minuti dosegel še drugi gol na tekmi pa je bilo za Baske vsega konec. Kapetan Parižanov je vnovič vse opravil sam, še posebej lep in učinkovit pa je bil njegov zaključek na prvi vratnico.

Real Sociedad vs PSG
Real Sociedad vs PSG FOTO: Sofascore.com

Španci so sicer v 63. minuti premagali Gianluigija Donnarummo, toda iz prepovedanega položaja, imeli še nekaj priložnosti, v 90. minuti pa le dosegli častni gol prek Mikela Merina (1:2). Remiro pa je v sodniškem dodatku preprečil nov pariški zadetek.