9. 1. 2023,
22.41

1 leto, 3 mesece

Thermometer Blue 0,18

Samir Handanović Sandi Lovrič Jaka Bijol Udinese Petar Stojanović Empoli Lazio Roma Juventus AC Milan Inter Napoli italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 9. 1. 2023, 22.41

Italijansko prvenstvo, 17. krog

Napoli že pri +7, Atalanta po preobratu že šesta

Danilo Juventus | Brazilec Danilo je odločil zmagovalca na dvoboju v Torinu med Juventusom in Udinesejem. | Foto Reuters

Vodilni Napoli je v 17. krogu v gosteh odpravil Sampdorio, ki se krčevito bori za obstanek, in prednost pred drugouvrščenim Juventusom, ki je zmagal še osmič zapored v serie A brez prejetega zadetka, povišal na sedem točk. Sedem točk zaostaja tudi Milan, ki je v nedeljo zvečer v derbiju kroga proti Romi v sodnikovem podaljšku zapravil prednost dveh zadetkov. Na prvi ponedeljkovi tekmi je derbi začelja med Verono in Cremenosejem z 2:0 pripadel prvemu, Atalanta pa je za konec kroga po preobratu zmagala v Bologni.

Juventus je neustavljiv. Po porazu pri prvaku Milanu so v serie A nanizali kar osem zmag brez prejetega gola in se povzpeli na drugo mesto. Zmagoviti zadetke je dosegel Danilo v 86. minuti. Brazilski desni bočni branilec je zadel iz bližine, podajo pa je z leve strani prispeval Federico Chiesa. Pri gostih iz Vidma je Jaka Bijol odigral vso tekmo in v 67. minuti prejel rumeni karton, Sandi Lovrić pa je odigral 70 minut.

Petar Stojanović je na Olimpicu odigral 68 minut, nato ga je zamenjal Tyronne Ebuehi. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Petar Stojanović je na Olimpicu odigral 68 minut, nato ga je zamenjal Tyronne Ebuehi. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Inter Samirja Handanovića, ki je v prejšnjem krogu kot prvi v tej sezoni premagal Neapeljčane, je remiziral v Monzi. Zmago je zapravil v sodnikovem podaljšku, to je njegov prvi remi v tej sezoni. Izdihljaji srečanja so bili usodni tudi za Lazio, ki je proti Stojanovićevemu Empoliju zapravil vodstvo z 2:0. Rimski klub je proti Empoliju, za katerega je Petar Stojanović odigral 68 minut, vodil že z 2:0. V polno sta zadela Felipe Anderson in Mattia Zaccagni, a so gostje poskrbeli za pozen preobrat. Najprej je v 83. minuti zmanjšal zaostanek Francesco Caputo, nato pa je za izenačenje v tretji minuti sodnikovega podaljška poskrbel Razvan Marin.

Prvi strelec serie A Victor Osimhen je v Genovi dosegel 10. zadetek v tej sezoni. | Foto: Reuters Prvi strelec serie A Victor Osimhen je v Genovi dosegel 10. zadetek v tej sezoni. Foto: Reuters

Sampdoria je v nedeljo doma priznala premoč vodilnemu Napoliju, za katerega je v polno zadel tudi Nigerijec Victor Osimhen in postal prvi nogometaš, ki je v tej sezoni v serie A dosegel dvomestno število zadetkov.  Sampdoria je sicer od 38. minute igrala brez izključenega Tomasa Rincona.

Geronimo Rulli
Sportal Chelsea pripeljal čudežnega brazilskega mladeniča, Ajax pa svetovnega prvaka
Samuel Umtiti
Sportal Škandal v Lecceju: Umtiti in Banda tarči rasističnih vzklikov navijačev Lazia