Nedelja, 15. 5. 2022, 18.34

TENIŠKI GLOBUS, 15. MAJ 2022

Đokoviću 38. zmaga na turnirjih serije masters

1

Novak Đoković | Novak Đoković je zmagovalec turnirja serije masters v Rimu. | Foto Reuters

Novak Đoković je zmagovalec turnirja serije masters v Rimu.

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković je zmagovalec turnirja serije masters v Rimu z nagradnim skladom 5,41 milijona evrov. V finalu je s 6:0, 7:6 (5) ugnal četrtega nosilca Grka Stefanosa Cicipasa. To je bil 38. naslov Srba na mastersih, s čimer je kot rekorder še povišal prednost pred prvim zasledovalcem, Špancem Rafaelom Nadalom (36).

Dvoboj v italijanski prestolnici je trajal uro in 38 minut, v njem pa je Đoković z odlično igro gladko dobil prvi niz in skoraj 12 let mlajšemu tekmecu zavezal kravato. V drugem je Atenčan zaigral precej bolje in vodil s 5:2.

Đoković je nato še sam odvzel servis Cicipasu, drugi niz in tudi dvoboj pa je odločila podaljšana igra. V njej je imel Srb prednost 5:2, a jo zapravil, vseeno pa nato slavil po dobrem servisu in neizsiljeni napaki Grka s 7:5.

Za skoraj 35-letnega Beograjčana, rojstni dan bo praznoval čez natanko teden dni, je to 38. zmaga na mastersih, s čimer je znova dve turnirski zmagi pred Nadalom. Đoković je igral v 55. finalu te serije turnirjev, Nadal ima na zadnji stopnički dva nastopa manj.

Dvoboj v italijanski prestolnici je trajal uro in 38 minut. | Foto: Reuters Dvoboj v italijanski prestolnici je trajal uro in 38 minut. Foto: Reuters

Skupno je Srb osvojil šesto turnirsko zmago v Rimu ter skupno 87. v karieri v 125. finalu. Pretekli mesec je zaigral v finalu domačega turnirja v Beogradu, kar sta njegova edina finalna nastopa v letu 2022.

"Zame je bil to sijajen finale, še posebej v prvem nizu. To je bil najboljši niz v tem letu proti tako kakovostnemu tekmecu. Malce sem popustil na začetku drugega niza in to je seveda izkoristil. Večino drugega dela je bil boljši igralec, a sem nato v ključnih trenutkih našel nekaj dobrih udarcev, v nepredvidljivi podaljšani igri pa sem bil nekoliko bolj zbran," je po dvoboju v izjavi za ATP dejal Srb.

"To je bil popoln teden zame. Že v Madridu, kjer sem izgubil v polfinalu, sem igral zelo dobro. Vedno uživam v Rimu, rezultat pa mi bo dal ogromno samozavesti za OP Francije," je še dodal Đoković, ki v Rimu ni izgubil niza.

Za Cicipasa je bil finale v Rimu 20. v karieri. V tokrat ne tako napeti ponovitvi finala lanskega OP Francije je zabeležil 12. poraz na zadnji stopnički.

V ženski konkurenci zmaga Ige Swiatek

Poljakinja Iga Swiatek je zmagala na teniškem turnirju serije WTA 1000 v Rimu. V finalu je prva nosilka premagala Tunizijko Ons Jabeur, deveto postavljeno igralko, s 6:2 in 6:2. S tem je ostala neporažena na zadnjih 28 tekmah, dobila je peti turnir zapored in ubranila lansko zmago v večnem mestu.

Iga Swiatek je neporažena že na zadnjih 28 dvobojih. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Iga Swiatek je neporažena že na zadnjih 28 dvobojih. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Poljakinja je četrtič igrala proti Jabeurjevi, premagala jo je v Washingtonu leta 2019, a izgubila oba lanska medsebojna dvoboja v Wimbledonu in Cincinnatiju.

Prva igralka sveta je v tej sezoni zmagala v Dohi, Indian Wellsu, Miamiju in Stuttgartu, lani pa v Rimu in Adelaidi. Pred dvema letoma je dosegla največji uspeh v karieri s slavjem na grand slamu, ko je dobila odprto prvenstvo Francije. Na bližnjem Roland Garrosu (22. maj - 5. junij) bo skušala osvojiti drugi grand slam in skupno deveti naslov WTA v karieri.

Njen niz nepremaganosti je četrti najdaljši v ženskem tenisu po letu 2000, pred njo so le Američanka Venus Williams (35 zmag brez poraza), sestra slednje Serena Williams (34) in Belgijka Justine Henin (32).