Krka poražena v Zadru

Zadar, 21. 01. 2022 19.41 |

STA, M.G.
0

Košarkarji Krke so v 17. krogu lige Aba izgubili na gostovanju pri ekipi Zadra (71:78). Pri domačih je največ točk dosegel ameriški košarkar Trevor Thompson (22), pri Novomeščanih pa Adonis Thomas (prav tako 22).

Košarkarji Krke so po šestnajstih dneh mirovanja doživeli novo razočaranje v ligi Aba. V Dalmaciji so izgubili dvoboj proti neposrednemu tekmecu za obstanek. Zadar je drugi polčas dobil s 45:34 in na koncu zasluženo zmagal s sedmimi točkami razlike.

Za Novomeščane je to deveti zaporedni poraz v ligi Aba – nazadnje so zmagali 30. oktobra, edina pozitivna stvar ob novem porazu pa je, da so danes izgubili z nižjo razliko, kot so Zadar premagali v 4. krogu (80:66).

Košarkarji Krke ostajajo pri vsega treh zmagah v ligi Aba v tej sezoni.
Košarkarji Krke ostajajo pri vsega treh zmagah v ligi Aba v tej sezoni. FOTO: Luka Kotnik

Prihodnji petek bo Krka gostila Partizan, pred februarskim odmorom zaradi pokalnih tekmovanj in reprezentančnih obveznostih pa jih čakata še obračuna z dvema ekipama iz spodnjega dela razpredelnice, Studentskim centrom v Podgorici in Cibono v Novem mestu.

Krka je dobro odigrala prvi polčas, v nadaljevanju pa se ni znašla proti agresivni domači obrambi. Zadar je dobil skok z 39:34 (12 v napadu), zaustavil pa je tudi prvega strelca lige Aba Roka Stipčevića, ki je s 14 točkami za več kot šest točk zaostal za svojim povprečjem.

Kanček upanja je posijal v zaključku tekme, ko je Krka z delnim izidom 11:0 prevzela vodstvo (68:67), toda Zadar je odgovoril s sedmi zaporednimi točkami in suvereno zaključil srečanje.

Najboljša strelca pri Krki sta bila Adonis Thomas z 22 točkami (15 v prvem polčasu) in nova okrepitev Miha Lapornik, ki je ob metu 4:9 za tri točke zbral 18 točk.