Koprčani se bodo ta mesec pomerili tudi v polfinalu pokala. Po zaslugi Kaheema Parrisa in Lamina Colleyja so nogometaši z Obale šestič zapored ostali neporaženi. So tri točke pod vrhom, pred tretjo Olimpijo pa imajo lepo prednost sedmih točk.

V deseti minuti je poskusil Colley z glavo po kotu z desne strani, toda koprski napadalec je za malo zgrešil cilj. Že tri minute pozneje je poskrbel za domače vodstvo. Luka Šušnjara je z leve strani podal v osrčje kazenskega prostora, Colley pa je znova najvišje skočil in matiral Matjaža Rozmana. V 23. minuti je gostom tudi uspelo izenačiti, ko je po podaji Ivana Božića z desne strani iz bližine zadel Ester Sokler.

V 58. minuti je glavni sodnik Asmir Sagrković pokazal na belo točko, zaradi domnevne igre z roko v celjskem kazenskem prostoru, odločitev pa je spremenil po pregledu posnetka. So pa v 66. minuti povedli Koprčani po samostojni akciji Parrisa, ki je na desni strani najprej šel mimo Grigorija Morozova, nato v kazenskem prostoru iz igre vrgel še Tamarja Svetlina ter s strelom po tleh matiral še Rozmana. V 82. minuti je po neposrečenem posredovanju Dušana Stojinovića dvome o zmagovalcu razblinil Colley.

Zadetki s tekme Koper - Celje
Domžale so sedmič gostovale pri Sežani in spet ostale brez zmage: trije remiji in štirje porazi proti Taboru z razliko v golih 11:7. Foto: NZS

Tabor po dveh ničlah le zmagal

Nogometaši Tabora so v Prvi ligi izgubili zadnji dve tekmi brez danega gola, v zmagovalne tirnice pa so se vrnili v 30. krogu, ko so pred svojimi gledalci premagali Domžale z 2:1.

Gostitelji so že po dobri minuti zahtevali najstrožjo kazen po igranju z roko Tiborja Gorenca Stankoviča, malce pozneje pa je pregled videoposnetka to nepravilnost potrdil, tako da je sledila enajstmetrovka, ki jo je v sedmi minuti zanesljivo izvedel branilec Mihael Briški.

Gorenca Stankoviča je malce pozneje doletela nova smola, saj je zaradi poškodbe moral iz igre že po 15 minutah. Domači so nato po 20. minuti še trikrat zagrozili, a se izid ni spremenil.

Po zanimivem uvodu v drugi polčas z nekaj obetavnimi akcijami na obeh straneh so v 49. minuti Domžalčani izenačili. Senijad Ibričić je izvedel kot z desne strani, na drugi vratnici pa je bil najvišji Arnel Jakupović, ki je dosegel svoj osmi gol sezone.

V 58. minuti so se gostje veselili še drugega zadetka, ki pa ni obveljal zaradi prepovedanega položaja Jakupovića. Ta je v 63. minuti močno sprožil s prostega strela od daleč, ko je Koprivec moral posredovati in žogo odbiti čez prečko. Malce za njim pa je Dobrovoljc z glavo žogo poslal točno v Koprivčeve roke.

Dolgo čakanje na potrditev gola
V 79. minuti so se domači veselili novega zadetka, in sicer Dina Stančiča, ki je zadel z glavo po prostem strelu Vida Kodermana. A na potrditev gola so morali igralci čakati več kot štiri minute, saj je bilo vse skupaj na meji prepovedanega položaja.