Jose Vildoza je bil s 14 točkami tretji strelec Cibone. Foto: Cibona/Mihal Jacić

Zmaji so dosegli tretjo zaporedno zmago v Ligi ABA, zanjo pa so trepetali vse do konca tekme. Mladi igralci Cibone so imeli napad za zmago, a so varovanci Jurice Golemca odigrali dobro v obrambi, Zach Auguste je stekel v protinapad in zabil ter dokončno utišal zagrebške navijače.

Auguste je bil s 15 točkami drugi strelec zmajev, 19 točk je dosegel Jaka Blažič.

Izenačen prvi polčas
Ljubljančani so po trojki Yogija Ferrella prvič na tekmi povedli s 6:7. Takoj zatem je s prvo Cibonino trojko odgovoril Nathan Reuvers, koš je dodal še 216 cm visok Danko Branković za +4 Cibone (11:7). Edo Murić je s trojko znižal zaostanek (11:10). Nadaljevala se je izenačena igra, hitra in z veliko koši. Ta del igre so gostitelji predvsem zaradi devetih točk Reuversa dobili za tri točke (19:16).

Murić je s svojo drugo trojko Ljubljančane vodil do prevzema vodstva v drugi četrtini (26:27). Zadel je še Alen Omić za +3 (26:29). Branković, ki je skupaj z Reuversom povzročal največ težav Olimpijini obrambi, je s tremi točkami v enem napadu poskrbel za novo izenačenje (29:29). Po dveh zaporednih trojkah – zadela sta Murić in Alen Hodžić – so zmaji povedli za pet točk (30:35). Olimpija je vodila za pet točk tudi pri izidu 32:37. Cibona se je na krilih Amarja Gegića, ki je skočil v napadu in zadel, približala na točko zaostanka (38:39). Na odmor sta ekipi odšli izenačeni (40:40).

Cedevita Olimpija v Zagrebu v zadnji četrtini nadoknadila devet točk zaostanka

Cibona na +10 Olimpije odgovorila z delnim izidom 15:2
Olimpija je tretjo četrtino začela s serijo 2:7 (pet točk Ferrella) za +5 (42:47). Prednost so po dveh prostih metih Blažiča povišali (42:49). Nato je tri točke prispeval Omić za dvomestno prednost zmajev (42:52). Olimpija je za 10 točk vodila tudi pri izidu 46:56.

Cibona je z delnim izidom 9:0 – zadeli so tri trojke, od tega dve Jose Vildoza – ujela Olimpijo (55:56). Branković je s tremi točkami v enem napadu vodil Cibono do prevzema vodstva (58:56). Ob koncu tega dela igre je trojko zadel še Gegić (61:58).

Cibona zapravila prednost devetih točk
Cibona je po trojki Vildoze vodila za 6 na uvodu zadnje četrtine (68:62). Cibonino deveto trojko je zadel Toni Nakić za povišanje vodstva (71:64). Golemac je po košu Vildoze in vodstvu Cibone s +9 (73:64) posredoval z minuto odmora. Po tej so zmaji odgovorili z delnim izidom 0:6 (73:70) – za tri sta zadela Blažič in Ejim. Blažič je z dvema zaporednima trojkama poskrbel za prevzem vodstva (75:76).

Branković je minuto in pol pred koncem zabil (79:76), v naslednjem napadu Olimpije pa se je izkazal z blokado. Olimpija je ukradla žogo, nad Ferrellom je igralec Cibone naredil osebno napako pri metu za tri, Ferrell je zadel dva prosta meta (79:78). Tudi Blažič je bil natančen s črte prostih metov (79:80). Cibona je imela napad za zmago, a so Ljubljančani dobro odigrali v obrambi, končni rezultat je z zabijanjem postavil Auguste (79:82).