Potočar olimpijsko kombinacijo sklenil s petim mestom

Drugi športi 18. Avg 202218:21 > 18:22

Luka Potočar je osvojil peto mesto na evropskem prvenstvu v športnem plezanju v Münchnu v novi olimpijski disciplini: kombinaciji balvani-težavnost. Dvajsetletni Jeseničan je bil po prvem delu kombinacije, balvanih, sedmi, v težavnosti pa je pridobil dve mesti za končno peto mesto.

Z moškim finalom olimpijske kombinacije se je končalo evropsko prvenstvo v športnem plezanju v bavarski prestolnici.

Slovenska reprezentanca v športnem plezanju bo domov prinesla kar pet odličij. Janja Garnbret je postavila nov mejnik s tremi naslovi evropske prvakinje, zlatimi kolajnami v težavnosti, balvanih in olimpijski kombinaciji. Mia Krampl je v kombinaciji osvojila srebro, v težavnosti je bila četrta, Potočar pa je bil srebrn v težavnosti ter peti v kombinaciji.

V kombinaciji so se tekmovalci rangirali po povsem novem točkovanju, najprej so se merili v balvanih in nato v težavnosti. Potegovali so se za skupni izkupiček 200 točk. Temu se je v sredo najbolj približala slovenska šampionka s skupnim izkupičkom 199,9 točke.

Po Janji Garnbret, ki je kot prva slavila med ženskami v olimpijski kombinaciji, je Avstrijec Jakob Schubert postal prvi evropski prvak v olimpijski kombinaciji z izkupičkom 175,6 točke. Čeh Adam Ondra, ki je vodil po balvanih, je v težavnosti splezal do drugega mesta in 170,8 točke, bron je pripadel olimpijskemu prvaku iz Španije. Alberto Gines Lopez je osvojil 151,7 točke.

Potočar na petem mestu je imel na svojem računu 121,9 točke.

Potočar se je na tekmo uvrstil kot drugi v razvrstitvi po balvanih in težavnosti. V svoji paradni disciplini težavnosti je na Königsplatzu osvojil srebro. Medtem ko se je v balvanih, v katerem je letos znova začel tekmovati, prebil v svoj prvi polfinale na velikih tekmah in bil 14.