Tanja Žakelj

Petek, 12. 5. 2023, 20.19

Tanja Žakelj za začetek sezone 38.

Tanja Žakelj | Foto Grega Stopar

Britanec Tom Pidcock in Avstrijka Laura Stigger sta zmagovalca prvih preizkušenj svetovnega pokala v novi sezoni gorskega kolesarstva. Edina Slovenka Tanja Žakelj je bila v kratkem krosu v Novem Mestu na Češkem 38.

Tesen ženski obračun je v sprintu večje skupine dobila Stigger s časom 19:02 minute. Premagala je dve Švicarki, Alessandro Keller na drugem in Sino Frei na tretjem mestu.

Žakelj je na prvi tekmi nove sezone zasedla 38. mesto. Idrijčanka je za zmagovalko zaostala 57 sekund.

Moško preizkušnjo je dobil olimpijski prvak Pidcock. Ta je bil prav tako po sprintu večje skupine boljši od Novozelandca Samuela Gaza in Nemca Luce Schwarzbauerja.

Pravico nastopa na kratkih sprintih ima sicer po 40 najboljših na lestvici Mednarodne kolesarske zveze.

V nedeljo bo na Češkem še glavni del sporeda z obema olimpijskima krosoma. Ženske bodo startale ob 15. uri, moški pa ob 17.

V Novem Mestu nastopa osem slovenskih predstvnikov. Poleg Žakelj bo med elito v olimpijskem krosu nastopila še Vita Movrin, pri članih bo tekmoval Rok Naglič, medtem ko bo pri mlajših članih dan prej nastopil državni prvak Matic Kranjec Žagar.

V soboto bodo med mladinci nastopili še Žan Pahor, Blaž Kavčič, Ambrož Vovk, v konkurenci mladink pa Hana Kranjec Žagar.