Možič pred finalom: Edini v ekipi sem bil brez medalje, sedaj želim zlato

Katovice, 19. 09. 2021 08.22 |

M.J., M.F., T.V.
29

Slovenske odbojkarje danes v Katovicah čaka še drugi zaporedni in tretji finalni nastop nasploh. Po Sofiji 2015, ko je bila boljša Francija, in Parizu 2019, ko so morali priznati premoč Srbom, upajo, da se bo tokrat uresničil pregovor "V tretje gre rado" in da bodo osvojili še tako želeno zlato kolajno. Tokrat se bodo zanjo merili z Italijani. Prenos tekme na Kanalu A in VOYO ob 20.30, studijski del pol ure prej.

Iz 24UR: Slovenski navijači na Poljskem

Slovenci so do zdaj držali obljubo, stopnjevali so formo, višek pa dosegli v polfinalu, ko so po Češki izločili še druge gostitelje prvenstva, Poljake. Ti so bili v vlogi favoritov – do obračuna s Slovenci niso izgubili niti ene tekme, toda po dobljenem prvem nizu so naleteli na razpoloženega tekmeca, ki je znal kaznovati vsako napako.

Tretji finale EP za slovenske odbojkarje se bo zgodil nocoj ob 20.30. Studijski del začnemo pol ure prej. Prenos na Kanalu A in VOYO.

Nasproti Slovencem bodo v zadnjem dejanju stali Italijani, ki so bili v drugem polfinalu boljši od branilcev naslova, Srbov. S tem se je tudi izpolnila želja slovenskega selektorja Alberta Giulianija, ki bo pred tekmo z užitkom poslušal tudi svojo himno. Libero Jani Kovačič je imel pred prvenstvom nekaj težav z boleznijo. Izpustil je nekaj treningov, a že takrat njegovi soigralci v tem niso videli težave, za formo svojega libera jih ni skrbelo in na prvenstvu se kaže, zakaj. Tudi on stopnjuje formo, njegova predstava proti Poljakom je bila fantastična. "Da dobiš četrti niz na razliko, da prideš do 35. točke in zmagaš, je res nekaj sladkega. In utišati ene najboljših navijačev na svetu. Ni bilo lahko, tudi zaradi dogodkov v končnici četrtega niza. Dvakrat smo že mislili, da smo zmagali, pa nismo in smo morali še enkrat 'borbati' od začetka. A bili smo nagrajeni, zasluženo smo v finalu. Res smo veseli, a se ne mislimo ustaviti," se je na finale že ozrl Kovačič, ki ni imel posebne želje glede tekmeca, s katerim bi se rad pomeril na zadnji tekmi: "Če bomo igrali kot danes, se nam ni treba bati nikogar."

Slovenci in Italijani so se merili že v predtekmovalni skupini, s 3:1 so bili boljši azzurri. Ti na prvenstvu odlično servirajo, zelo dobri so tudi v bloku. Njihovo glavno napadalno orožje so Alessandro Michieletto, Daniele Lavia in Gianluca Galassi.