STA
0 02.04.2022 19:53:31

Krko pred izpadom iz lige ABA lahko reši le še čudež

alesfevzer.com
Košarkarji Krke so v 25. krogu lige ABA izgubili z Budućnostjo s 72:84 (13:24, 30:49, 44:69).

Krka - Bodučnost 74:84 (13:24, 30:49, 44:69)
* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 400, sodniki: Radojković, Kruljac, Terlević (vsi Hrvaška).
* Krka: Stergar 4 (4:4), Stipčević 13 (1:2), Špan 2, Stavrov 11, Stipaničev 9 (1:2), Škedelj 9 (2:2), L. Lapornik 2, M. Lapornik 9, Macura 7 (3:6), Thomas 6.
* Budućnost: Cobbs 4 (1:1), Atić 15, Micov 4, Barović 5 (1:2), D. Nikolić 3, Tarolis 9 (4:6), Z. Nikolić 12, Jagodić Kuridža 8 (2:2), Drobnjak 5, Popović 10 (5:5), Perry 9.
* Prosti meti: Krka 11:18, Budućnost 13:16.
* Met za tri točke: Krka 13:34 (Stipčević 4, M. Lapornik 3, Stavrov 3, Stipaničev 2, Škedelj), Budućnost 11:23 (Perry 3, Jagodić Kuridža 2, Cobbs, Atić, D. Nikolić, Tarolis, Drobnjak, Popović).
* Osebne napake: Krka 24, Budućnost 20.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Krke so doživeli devetnajsti poraz v ligi Aba in le še čudež jih lahko reši pred izpadom iz regionalnega tekmovanja. Novomeščani morajo do konca rednega dela dobiti vse tri tekme, hkrati pa upati, da bo njihov edini tekmec v boju za predzadnje mesto, ki vodi v razigravanje za obstanek, Split, izgubil preostale tri preizkušnje.

Krka ima na zadnjem mestu izkupiček 4-16, Split, ki ima boljše medsebojno razmerje, pa 6-17. Novomeščani bodo v naslednjih dveh krogih gostovali pri Igokeji in Mornarju ter tekmovanje končali doma proti Megi, Dalmatinci pa bodo gostili FMP, Zadar in Budućnost.

Varovanci trenerja Daliborja Damjanovića so bili danes brez možnosti za presenečenje. Budućnost, ki se poteguje za čim boljše izhodišče pred končnico, je vodila od prve do zadnje minute. Prvo dvomestno prednost si je priigrala že po petih minutah, ko je semafor dvorani Leona Štuklja kazal rezultat 15:3.

Krka je poraz omilila v zadnji četrtini, ki jo je dobila z 28:15, zanimivo pa je, da so se pravi vsi igralci obeh ekip, ki so stopili na parket, vpisali med strelce. Pri domačih je Rok Stipčević zbral 13 točk, v vrstah Budućnosti pa je bil prvi strelec Edin Atić (15).

Značke: košarka, liga aba