Borna Ćorić se je veselil uspeha kariere. Osem dni pred začetkom Odprtega prvenstva ZDA v New Yorku je v izjemni formi. Foto: AP

26-letni Zagrebčan je edini niz ta teden izgubil prav proti Nadalu, nato pa je stopnjeval formo. Roberto Bautista Agut, Felix Auger-Aliassime in Cameron Norrie so bili nemočni, v finalu pa je bil Grk Cicipas konkurenčen le do podaljšane igre prvega niza.

Hrvat na lestvici ATP zaseda le 152. mesto, saj je imel preteklo sezono težave s poškodbo rame in se je šele marca vrnil na turnejo. To je bila njegova prva zmaga na turnirjih serije masters, pred štirimi leti je v Šanghaju izgubil proti Novaku Đokoviću s 3:6 in 4:6. Skupno je osvojil tretji turnir ATP v karieri. Aprila 2017 je bil najboljši v Rabatu, junija 2018 pa je v napetem finalu Halleja premagal Rogerja Federerja v treh nizih.

V Cincinnatiju je postal najnižje rangirani tenisač v zgodovini, ki je osvojil turnir serije 1000.

Stefanos Cicipas računa, da bo dobre predstave iz Cincinattija prenesel v New York. Na zadnjem grand slamu sezone se še nikoli ni prebil v osmino finala. Foto: AP

Cicipas popustil po odličnem začetku
Cicipas je odlično začel obračun, v uvodnih treh igrah je izgubil le dve točki. Ćorić je nato ujel ritem, brez izgubljene točke je zadržal servis v četrti in šesti igri. V sedmi igri je odvzel servis Grku. Odločala je podaljšana igra, v kateri je Ćorić zaigral sijajno. Servis je deloval brezhibno, z osnovne črte pa je popolnoma nadigral Cicipasa.

V uvodni igri drugega niza se je Hrvat rešil po 0/40. S petimi zaporednimi točkami je zadržal začetni udarec, nato pa v šesti in osmi igri odvzel servis Cicipasu, ki je bil popolnoma nemočen. Deset minut in 34 sekund je trajala sedma igra, ko je Ćorić odbil še zadnji poskus Grka, da se vrne v obračun. Končno razmerje v osvojenih točkah je bilo 79:61.

Ćorić: Drugi niz moj najboljši letos
"Ne zavedam se še, kaj mi je uspelo. Nisem se pripravil na govor zmagovalca, saj sem mislil, da bom izpadel že v 1. krogu. Finale ni bil lahek, zelo slabo sem začel. Ko je servis stekel, je bilo vse lažje. V drugem nizu je šlo vse po načrtu. To je bil moj najboljši niz letos," je povedal Ćorić.

Ćorić je pred mesecem dni moral odpovedati nastop v Umagu zaradi bolečin v ramenu. Prejšnji teden v Montrealu je osvojil le pet iger proti rojaku Marinu Čiliću. Foto: AP

Grku se zdi, da v finalnih obračunih igra proti robotom
"Borna mi je znova dal brco v zadnjico, zares mu je uspela velika vrnitev po poškodbi. Prevečkrat sem že izgubil finalne obračune na trdi podlagi. Nisem bil preveč nervozen, a zdi se mi, da v teh finalnih dvobojih igram proti robotom," je povedal Cicipas, ki ostaja pri dveh zmagah na turnirjih serije 1000. Lani in letos je dvignil pokal v Monte Carlu.

Garcia prva v zgodovini iz kvalifikacij do zmage
Caroline Garcia je postala prva igralka v zgodovini, ki je osvojila turnir serije WTA 1000, potem ko se je na glavni turnir uvrstila skozi kvalifikacije. V finalu Cincinnatija je ugnala Čehinjo Petro Kvitovo s 6:2 in 6:4.

28-letna Francozinja je še tretjič v karieri zmagala na turnirju serije 1000, leta 2017 je bila najboljša v Pekingu in Vuhanu, tokrat pa je osvojila tudi 10. jubilejno lovoriko v seriji WTA. Garcia je tik pred Odprtim prvenstvom ZDA v vse boljši formi. Od junija je nanizala že 27 posamičnih zmag.

32-letna Kvitova je v finalu turnirja WTA nastopila že 40., zbirke lovorik v letu 2022 pa ni povečala. Letos je zmagala v Eastbournu. Skupno ostaja pri 29 turnirskih zmagah.