Varovanke Dragana Adžića so bile z izjemo nekaj izenačenj ves čas v prednosti in osvojile pomembni dve točki v boju za šesto mesto, ki še prinaša boje na izločanje.

Krim je tekmo dobro odprl. Z goloma Valentine Klemenčič in Jovanke Radičević je povedel z 2:0. Po nekaj zapravljenih priložnostih za 3:0, so domače igralke le povedle s tremi goli razlike ob dvominutni številčni prednosti. Znova je bila uspešna Radičević, ki je v sedmi minuti zadela tudi že za 4:0.

Ob izključitvi Tjaše Stanko so Francozinje v osmi minuti vendarle prišle do svojega prvega zadetka, v enajsti minuti pa so se približale le še na zadetek. Za nameček so imele gostje po izključitvah Darje Dmitrijeve in Alisson Pineau več kot minuto in pol dve igralki več na igrišču, a je Krimova obramba zdržala.

Tekmicam je takrat pustila le do izenačenja, sta pa obe ekipi zapravili kar precej strelov. Kljub temu so gostiteljice šle na glavni odmor s prednostjo dveh zadetkov.

Takoj po začetku drugega polčasa je Nina Žabjek zadela za 13:10, v 37. minuti pa je Alja Varagić poskrbela za 14:11. Čeprav so se Francozinje znova približale na zgolj zadetek, pa so domače igralke znale odgovoriti, Dmitrijeva in Varagić sta poskrbeli, da je Krimova zasedba znova malce lažje zadihala.

Barbara Lazović in Stanko sta v 45. in 46. minuti prvič Krim pripeljali do petih golov prednosti. To so slovenske prvakinje uspešno držale tudi v naslednjih minutah. Ko je Klemenčič v 55. minuti zadela za 23:17, se je zdelo, da je Krim na pragu zmage, a so tekmice hitro prepolovile zaostanek in domače prisilile k minuti odmora. Brest je nato zaostanek še zmanjšal, vendar je Dmitrijeva dobro minuto pred koncem zadela za rešilnih 24:21.

Najboljša strelka domačih je bila Jovanka Radičević s šestimi goli, toliko jih je pri gostjah dosegla tudi Jenny Helen Carlson.

Naslednja preizkušnja Krim čaka 4. decembra, ko bo v Ljubljani gostoval danski Odense.

Krimovke z zmago na premor za evropsko prvenstvo

IZJAVI PO TEKMI

Goran Adžić: Čestitke ekipi Bresta za prikazano, zadovoljen sem tudi z našo predstavo. Skozi tekmo se je videlo delo zadnjih treh mesecev. Čestitke Barbari Arenhart za izjemno tekmo in Jovanki Radičević, ki se na zahtevnih obračunih vselej izkaže.

Barbara Arenhart: Hvala ekipi Bresta za dobro tekmo, vse smo prikazale pravo borbo. Najboljša stvar nastopov v ligi prvakinj so takšni obračuni, kot je bil tokratni. Za nas je bila ključna obramba. Bile smo zelo osredotočene, saj nismo želele, da naša igra v drugem polčasu znova pade. Dokazale smo, da nam lahko uspe, na kar sem ponosna. Borile se bomo do konca in dale vedno vse od sebe!