Četrtek, 13. 4. 2023, 19.49

1 leto

pripravljalna tekma, maribor

Slovenci po kazenskih strelih strli poljski oreh

slovenska hokejska reprezentanca : Poljska, Ledna dvorana Tabor, Maribor | Slovenski hokejisti so na pripravljalni tekmi v Mariboru po kazenskih strelih premagali Poljsko. Reprezentanci se bosta v petek ob 13. uri pomerili še enkrat. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Slovenski hokejisti so na pripravljalni tekmi v Mariboru po kazenskih strelih premagali Poljsko. Reprezentanci se bosta v petek ob 13. uri pomerili še enkrat.

Slovenska hokejska reprezentanca je na drugi od desetih pripravljalnih tekem na majsko svetovno prvenstvo v Ledni dvorani Tabor v Mariboru po kazenskih strelih s 3:2 premagala Poljake. Slovenci, ki niso igrali v najmočnejši zasedbi (v postavi ni bilo Roberta Saboliča, Anžeta Kuralta, Jana Urbasa, Mihe Verliča, Žige Jegliča, Blaža Gregorca, Roka Tičarja, zadnji se bo pripravam še pridružil), se bodo v petek že ob 13. uri še enkrat pomerili s Poljsko.

slovenska hokejska reprezentanca, risi, trening, Matjaž Kopitar
Sportal "Nismo vložili le v to prvenstvo, pač pa bodo nekatere stvari ostale za prihodnost"
Sportal "Če se lahko pogledaš v ogledalo, je v redu, če se ne moreš, pa je to težava"

Pripravljalna tekma, Ledna dvorana, Maribor

Četrtek, 13. april
Slovenija : Pojska 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) - po kazenskih strelih
Strelci: 1:0 Maver (Podlipnik, Ograjenšek 8., PP1), 1:1 Lyszczarczyk (Horzelski, Miarka, 14.), 2:1 Maver (Ograjenšek, Drozg, 23., PP2), 2:2 Lyszczarczyk (Jaskiewicz, 35.), 3:2 Kapel (KS)
Streli: Slo 34 (9, 15, 10, 0), Pol 29 (10, 12, 5, 2)
Kazenske minute: Slo 2, Pol 16

Postava Slovenije: Krošelj, Gračnar; Magovac, Podlipnik, Drozg, Maver, Ograjenšek; Mašič, Stojan, Čimžar, Tomaževič, Zajc; Pavlin, Štebih, Koblar, Sodja, Šturm; Čepon, Crnović, Beričič, Kapel, Simšič. Selektor: Matjaž Kopitar.
Postava Poljske: Miarka, Zabolotny; Jaskiewicz, Kostek, Dziubinski, Komorski, Lyszczarczyk; Bilas, Waida, Fraszko, Walega, Zygmunt; Ciura, Gorny, Jeziorski, Pas, Urbanowicz; Horzelski, Paszek, Galant, Michalski, Wanat. Selektor: Robert Kalaber.
PP1 - zadetek z igralcem več
PP2 - zadetek z dvema igralcema več

Po pripravljalnem tednu na Bledu so se slovenski hokejisti preselili na Štajersko, kjer bodo odigrali dve tekmi s Poljaki. Ti bodo svetovno prvenstvo drugega razreda začeli 29. aprila, medtem ko bodo Slovenci prvo tekmo prvenstva elitne skupine igrali dva tedna pozneje, čez natanko mesec dni.

Varovanci Matjaža Kopitarja so ta teden dočakali okrepitve v napadu. Reprezentanci so se po klubskih obveznostih pridružili Jan Urbas, Miha Verlič, Žiga Jeglič in Nik Simšič, predvidoma prihodnji teden se bosta priključila še napadalec Rok Tičar in vratar Matija Pintarič, ki z Rouenom v finalu francoskega prvenstva proti Grenoblu vodi s 3:2 v zmagah (igrajo na štiri zmage).

Za slovensko zasedbo je bila današnja tekma druga od desetih načrtovanih pripravljalnih. Prvo so odigrali prejšnji teden v Beljaku, kjer so s 5:3 premagali Avstrijce. Kopitar bo na pripravljalnih srečanjih prerazporedil minutažo, vsi ne bodo igrali na vseh.

Luka Maver je dvakrat zatresel mrežo Poljske. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Luka Maver je dvakrat zatresel mrežo Poljske. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Tako je danes od kvarteta, ki se je pridružil ta teden, igral le Simšič, prav tako v postavi med drugimi ni bilo standardnih članov Roberta Saboliča, Anžeta Kuralta, Blaža Gregorca.

Slovenci so na uvodu sicer prevzeli pobudo, imeli terensko premoč, pri čemer so jim na drugi strani z izključitvama pomagali tekmeci. Prve številčne prednosti niso izkoristili, drugo pač. Vratarja Macieja Miarko je ugnal Luka Maver. V 14. minuti pa lepa akcija Alana Lyszczarczyka, ki je z ene strani ledene ploskve zadrsal na drugo, se otresel dveh slovenskih igralcev in poslal plošček za hrbet Gašperja Krošlja. Poljaki so po izenačenju vzpostavili ravnotežje, postali nevarnejši, a se mreža do konca tretjine na nobeni strani ni več zatresla. Razmerje v strelih po 20 minutah je bilo  9:10.

Tokratni udarni napad Jan Drozg-Luka Maver-Ken Ograjenšek. Za igralca tekme je bil izbran branilec Aleksandar Magovac. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Tokratni udarni napad Jan Drozg-Luka Maver-Ken Ograjenšek. Za igralca tekme je bil izbran branilec Aleksandar Magovac. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida V drugi tretjini je sledila podobna zgodba, Slovenci so po 15 sekundah igre z dvema igralcema več prednost izkoristili, pod novo vodstvo se je z drugim golom po kombiniranju z Janom Drozgom in Kenom Ograjenškom z bližine podpisal Maver. V 35. minuti je nezbranost slovenske obrambe znova izkoristil Lyszczarczyk, zadrsal za gol, še drugič izenačil in postavil izid 40 minut (2:2).

Zadnja tretjina je minila brez golov, prav tako podaljšek, tako da so o zmagovalcu odločali kazenski streli. Ti so se končali z zmago gostiteljev, za katere so bili natančni Drozg, Bine Mašič in Rok Kapel.

Fotoutrinki s tekme (foto: Blaž Weindorfer/Sportida):

Fotogalerija
1 / 15

Kopitar: Ogromno napak pri tranziciji

"Veliko dela nas še čaka. Ogromno napak pri prehodu iz obrambne v napadalno tretjino, preveč ploščkov smo izgubili. Res je, da Poljaki igrajo zelo neugoden hokej, stremijo k protinapadom, so dobri drsalci, močni na ploščku. Morali bi odpraviti napake, da bi bil prehod iz obrambne v napadalno tretjino hitrejši. Ko smo bili v napadalni tretjini, je bilo v redu, ustvarili smo si priložnosti, a tranzicija je bila prepočasna. Moramo pa vedeti, da nismo igrali z najboljšimi, fantje so se znašli v novih vlogah, kot jih imajo sicer v reprezentanci. Nekateri so svoje delo opravili odlično, nekateri pa malo slabše," je misli po zmagi strnil selektor Kopitar.

V petek ob 13. uri še druga tekma s Poljaki

Slovenski tabor na Štajerskem opravlja tudi neke vrste nutricistični test. Po današnji tekmi bo znova na delu že v petek ob 13. uri, saj rise na prvenstvu dve tekmi čakata že malo po 12. uri po lokalnem času.

"Tu bo največji izziv, kdaj, kaj in koliko jesti. To bomo preizkusili v Mariboru, ko bomo imeli eno pripravljalno tekmo s Poljaki proti večeru, naslednjo pa že ob 13. uri. Da bodo fantje tudi v živo poskusili, kako in kaj bo s prehrano. Posvečamo se detajlom. Pa ne le zato, ker imamo na voljo dolgo pripravljalno obdobje, temveč zato, ker želimo igralcem čim bolj olajšati delo," je na temo zgodnjih ur tekem dejal Kopitar.

slovenska hokejska reprezentanca : Poljska, Ledna dvorana Tabor, Maribor, Matjaž Kopitar | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Po dvojčku tekem s Poljaki se bodo Slovenci znova preselili na Bled, kjer jih čez teden dni (20. in 21. april) čakata še zadnja domača testa z Italijani.

Pred prvenstvom jih nato pripravljalni testi čakajo še v Parizu, Budimpešti in Köbenhavnu.