Gostitelji so odlično začeli dvoboj in v 14. minuti povedli za 17, toda Bavarci so se vrnili in šest minut pred koncem srečanja celo vodili za devet (54:63). Odgovor Maccabija je bil silovit. V seriji 13:0 je Wilbekin dosegel kar 11 točk. S trojko Coreyja Waldena je Bayern minuto in pol pred koncem povedel z 68:67, Wilbekin, ki je bil z 28 edini domači košarkar z dvomestnim številom točk, pa je, ko je ostalo še 29 sekund, zadel dva prosta meta in vrnil izraelske prvake v vodstvo. V napadu za zmago sta bila neuspešna Deshaun Thomas in Darrun Hilliard. Šiško je igral dobrih 18 minut in v statistiko vpisal pet točk.

Real Madrid je z 82:69 premagal Anadolu Efes, ki brani naslov. Kraljevi klub si je pot k zmagi utrl z izvrstno prvo četrtino, ki jo je dobil z 32:15. Po 15 točk sta pri španskem velikanu dala Thomas Heurtel in Guerschon Yabusele, francoska reprezentanta, ki sta se pred sezono prišla iz Asvela. Shane Larkin je na drugi strani prispeval 21 točk. V ponovitvi obračuna za tretje mesto minule sezone je milanska Olimpia znova premagala CSKA (84:74).

1. krog:
MONACO – PANATHINAIKOS
75:63 (22:15, 16:13, 18:16, 19:19)
Anđušić 17, James 11; Papapetrou 16.

MACCABI – BAYERN
69:68 (25:18, 15:14, 14:26, 15:10)
Wilbekin 28, Dibartolomeo 8; Thomas 15 ... Šiško 5 (met 2/3), skok in podaja v 18 minutah.