Zimski športi

Cene Prevc do sedmega mesta, Kraft ugnal Kobajašija

Lillehammer, 03. 03. 2022 16.43 |

V Lillehammerju je bila na sporedu prva tekma smučarjev skakalcev na turneji Raw Air. Zmagal je Avstrijec Stefan Kraft, ki je bil v boju za zmago boljši od Japonca Rjojuja Kobajašija. Najboljši Slovenec je bil Cene Prevc, ki je bil po prvi seriji na četrtem, na koncu pa je zasedel sedmo mesto.

Po prvi seriji tekme svetovnega pokala v norveškem Lillehammerju je vodil Japonec Rjoju Kobajaši, ki je imel 0,6 točke prednosti pred Avstrijcem Stefanom Kraftom (138,1 točke) na drugem mestu, tretji je bil Nemec Karl Geiger (134,9 točke).

V konkurenci je bilo tudi šest slovenskih orlov. V poskusni seriji sta bila odlična Žiga Jelar, ki mu je uspel najboljši skok, in Cene Prevc. Slednji je nato dobro formo potrdil tudi v prvi seriji in je bil na visokem četrtem mestu (132 metrov, 129,1 točke). Jelar je v prvi seriji komaj ujel finale, zasedel je 28. mesto (111,2), saj je bilo v finalu mesta le za 30 najboljših. Zato je bil bolj zadovoljen Timi Zajc, ki je po prvi seriji zasedel enajsto mesto (123,7 točke), Anže Lanišek je bil 15. (121,2), Lovro Kos pa je zasedel 22. mesto (117,4).

V finalni seriji je Jelar pokazal zelo dober skok z daljavo 137 metrov (245.1 točke) in res škoda, da je priložnost za odmevno uvrstitev zapravil v prvi seriji, na koncu je bil 24.. Kos je skočil 131 metrov in zbral 248,8 točke za 22. mesto. Tretji je bil na vrsti Lanišek, prav tako z izvrstnim skokom (137 metrov, 261,8 točke), na koncu je zasedel 13. mesto. Nato je bil od Slovencev na vrsti Zajc, pristal je pri daljavi 132,5 metra (256,4 točke) in pristal na končnem 17. mestu.

V slovenskem taboru so bile nato oči uprte v Ceneta Prevca, ki je bil v boju za stopničke. Cene je doskočil pri 133 metrih (274,1 točke) in takrat pristal na četrtem mestu, upov o stopničkah je bilo konec. Na koncu je zasedel sedmo mesto, zmagal pa je Stefan Kraft (294,1 točke). Prehitel je Kobajašija za 5,1 točke, Japonec pa je vseeno zadržal rumeno majico v svetovnem pokalu. Tretji je bil Nemec Karl Geiger (286,2).

Od slovenske četverice je brez finalnega nastopa ostal Anže Semenič (76,5), ki je zasedel 49. mesto.

Peter Prevc je bil pred začetkom turneje pozitiven na testiranju za koronavirus, tako da ga ni na tekmah v Lillehammerju.