Dončić blestel ob sedmi zaporedni zmagi Dallasa

Houston, 01. 04. 2024 06.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
M.J., STA
1

Košarkarji Dallasa so v ligi NBA zmagali na gostovanju v Houstonu s 125:107 ter skočili na peto mesto na zahodu, ki neposredno vodi v končnico. Za Dallas je bila to 11. zmaga na zadnjih 12 tekmah. Luka Dončić je dosegel kar 47 točk. Slovenec se je zgolj v prvi četrtini "podpisal" pod 22 točk. Ljubljančan je dodal še dvanajst skokov in sedem podaj. Imel je še dve ukradeni žogi in štiri izgubljene v 35 minutah igre.

Luka Dončić je vodil Dallas Mavericks do slavja v Houstonu nad Rockets. To je bila sedma zmaga v nizu ekipe 25-letnega slovenskega košarkarskega zvezdnika, obenem se je končal niz enajstih zmag domačih. Kyrie Irving je za zmago gostov dodal 24 točk in sedem podaj.

Dončić je 32 točk dosegel zgolj v prvem polčasu z metom 12:18, od tega je zadel šest od desetih metov za tri točke, ter v veliki meri poskrbel za vodstvo s 66:45. Zgolj v prvi četrtini je zadel 22 točk, tekmo pa je končal z 18 zadetimi meti iz 30 poskusov, od tega je uspešno spravil skozi obroč devet od 18 poskusov izza črte za tri točke.

Dallas se je v boju za končnico s 45 zmagami in 29 porazi z New Orleansom izenačil na petem mestu zahodnega dela lige, ekipi pa imata do konca rednega dela še po osem tekem. Mavericks bodo naslednji dvoboj igrali že naslednji večer, v noči na torek po slovenskem času proti Golden State Warriors.

Houston Rockets vs Dallas Mavericks
Houston Rockets vs Dallas Mavericks FOTO: Sofascore.com

Mavericksi sedaj proti Warriors

Mavericks bodo naslednji dvoboj igrali že naslednji večer, v noči na torek po slovenskem času proti ekipi Golden State Warriors. Slednja je s Stephenom Curryjem, ki je dosegel 33 točk, sicer na desetem mestu na zahodu in zadnjem za dodatne kvalifikacije za končnico, a je po zmagi s 117:113 nad San Antoniom ohranila korak z devetimi Los Angeles Lakers, ki imajo dve zmagi več in poraz manj.

LeBron James v svoji 21. sezoni še naprej blesti.
LeBron James v svoji 21. sezoni še naprej blesti. FOTO: AP

V moštvu Lakers se je izkazal 39-letni veteran LeBron James. Najstarejši aktivni igralec lige je za zmago proti Brooklynu s 116:104 zadel devet od desetih metov za tri točke, izenačil rekord kariere ter dosegel 40 točk. To mu je uspelo štiriinpetdesetič in se je na sedmem mestu v zgodovini lige izenačil Oscarjem Robertsonom, vodi legendarni Wilt Chamberlain (271).

Izjemen je bil tudi srbski center Nikola Jokić (26 točk, 18 skokov, 16 podaj), ki mi je uspel triindvajseti trojni dvojček v sezoni in je vodil branilce naslova Denver Nuggets do prepričljive zmage nad Cleveland Cavaliers s 130:101. Denver je drugi na zahodnem delu, poraz manj imajo vodilni Oklahoma City Thunder.

Slednjo so v New Yorku Knicks, četrte na vzhodu, premagali s 113:112, ko so v Madison Square Gardnu odločali zadnji trenutki dvoboja. Jalen Brunson (30 točk) je s polaganjem štiri sekunde pred koncem zagotovil domačim točko prednosti. Sledila je minuta odmora, po kateri je iz težkega položaja 2,6 sekunde pred koncem Shai Gilgeous-Alexander (19) postavil končni izid.

Izidi, liga NBA, redni del:
Houston Rockets - Dallas Mavericks 107:125 (24:36, 21:30, 28:25, 34:34)
Luka Dončić 47 (18:30 iz igre, 9:15 za tri, prosti meti 2:5), dvanajst skokov, sedem podaj, dve ukradeni in štiri izgubljene žoge v 35 minutah).

Denver Nuggets - Cleveland Cavaliers       130:101

Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers         104:116

Charlotte Hornets - LA Clippers            118:130

Toronto Raptors - Philadelphia 76ers       120:135

Washington Wizards - Miami Heat            107:119

New York Knicks - Oklahoma City Thunder    112:113

Minnesota Timberwolves - Chicago Bulls     101:109

San Antonio Spurs - Golden State Warriors  113:117