Haaland z golom v sodnikovem podaljšku spet mož odločitve

Dortmund, 27. 08. 2021 22.40 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, M.J.
1

Borussia Dortmund je v tretjem krogu nemškega nogometnega prvenstva na domačem stadionu po razburljivem obračunu s 3:2 ugnala Hoffenheim in začasno skočila na vrh lestvice. V prvem polčasu zadetkov ni bilo, v nadaljevanju pa je sledila prava "golijada". Odločilni gol za zmago Dortmundčanov je v sodnikovem podaljšku dosegel Norvežan Erling Braut Haaland.

Erling Braut Haaland
Erling Braut Haaland FOTO: AP

Čeprav so Dortmundčani v prvem delu prevladovali in proti vratom Hoffenheima sprožili deset strelov, so bili bližje vodstvu gosti. Hrvat Andrej Kramarić je v drugi minuti z glavo zadel vratnico. Začetek drugega polčasa je pripadel domačim. Po lepi kombinaciji dveh osemnajstletnikov, Juda Bellinghama in Giovannija Reyne, je z roba kazenskega prostora zadel slednji. Kramarić je imel v 59. minuti na nogi izenačenje, a ga je v boju iz oči v oči ukanil Gregor Kobel. Je pa Hoffenheim prišel do izenačenja v 61. minuti, ko je lepo podajo Dennisa Geigerja izkoristil Christoph Baumgartner.

V razburljivem drugem polčasu je Borussio v vodstvo popeljal Bellingham z natančnim strelom z levico. Ko se je že zdelo, da si bosta po zadetku Munasa Dabburja v 90. minuti tekmeca razdelila plen, je v naslednjem napadu Norvežan Erling Braut Haaland pospravil v mrežo odbito žogo po dveh sijajnih obrambah Hoffenheimovega vratarja Oliverja Baumanna.