Branilec Žan Zaletel je dosegel svoj drugi zadetek v letošnji sezoni in Celje popeljal do četrte zmage nove sezone državnega prvenstva. Foto: www.alesfevzer.com

Zaletel je zadel v 81. minuti, po predložku iz kota je dobro meril z glavo. To je prvi poraz Brava v gosteh v novi sezoni, po katerem vseeno ostaja na 2. mestu, a ima 23 točk tudi Olimpija. Za trenerja Simona Sešlarja je to prva zmaga na klopi Celja, ki je na lestvici še vedno na sedmem mestu.

Zmeden začetek Brava
Celje (brez kaznovanega Žana Benedičiča in bolnega Matica Vrbanca) bi kaj kmalu povedlo že ob prvem napadu. Obramba Brava, ki je v tej sezoni do danes prejela le pet golov, je bila v uvodu namreč nepričakovano raztresena, a grofje tega niso izkoristili. Poveljnik obrambe Brava Vanja Drkušić je naredil veliko napako pri podaji vratarju, žogo je prestregel Ester Sokler, njegov strel pa je na golovi črti v 22. sekundi ubranil Matija Kavčič.

Bravo z nekaj dobrimi poskusi
Bravo se je otresel nervoze in postajal vse nevarnejši. V 15. minuti je po podaji Trontlja iz kota ob strelu z glavo zapretil Sandi Ogrinec, žoga je šla za las mimo vrat Florijana Raduhe. Dogajanje v drugem delu prvega polčasa ni bilo več tako zanimivo, omeniti velja le dober poskus Marka Španringa v 43. minuti, strel z 20 metrov je Raduhi uspelo ukrotiti.

Svetlin, Božić in Medved malo premalo natančni
Drugi polčas se je začel precej mirno, na prvo obetavnejšo akcijo je bilo treba čakati skoraj 15 minut, ko je po napaki Mitje Križana Celje krenilo v protinapad, Tamar Svetlin je streljal mimo vrat. Po lepi akciji Jakobsena je v 71. minuti Ivan Božić sprožil od daleč, vendar žoga ni letela v okvir vrat. Žan Medved je malo po vstopu v igro v kazenskem prostoru dobro sprožil z desnico, a vendarle malo premalo natančno.

Josipović več kot mesec dni nepremagan
V 81. minuti se je Celjanom, ki so imeli premoč (7:2 v strelih v okvir vrat, posest žoge 54:46), le izšlo. Kot je izvedel Božić, Medved je dobil skok in streljal, Renato Josipović je žogo odbil naravnost do Žana Zaletela, ki je z drugim golom sezone (prvič je zadel v uvodnem krogu proti Mariboru) odločil tekmo. Josipović je moral po žogo v mrežo prvič po 12. septembru, ko je v Ljubljani Tabor zmagal z 0:2. V naslednjih štirih krogih je bila obramba Brava brezhibna.