Milan s štirimi zadetki v svoji mreži izgubil proti Monzi

Rim, 18. 02. 2024 23.02 |

STA, A.V.
0

Nogometaši Udineseja so v 25. krogu italijanske lige gostili Cagliari in igrali 1:1, kar je njihov že 14. neodločen izid v sezoni. Milan je v večernem obračunu izgubil pri Monzi z 2:4 in zamudil skok na drugo mesto prvenstvene lestvice.

Udinese, pri katerem še vedno ni bilo poškodovanega Jake Bijola, začel pa je Sandi Lovrić in igral do 83. minute, je proti Cagliariju sicer povedel že v 14. minuti, ko je zadel Jordan Zemura. Toda predzadnja ekipa lige je do točke prišla po zaslugi gola Gianluce Gateana v 44. minuti.

Pred tem je Bologna potrdila dobro formo in z 2:1 v gosteh premagala Lazio, potem ko je Joshua Zirkzee odločilni gol dosegel v 78. minuti. Empoli pa je igral neodločeno 1:1 s Fiorentino, M'Baye Niang je točko domačim prinesel z bele pike v 56. minuti.

Milan je v večernem obračunu zamudil skok na drugo mesto lestvice. V Monzi je namreč izgubil z 2:4. Domačini so povedli v 45. minuti, ko je najstrožjo kazen izkoristil Matteo Pessina. V šesti minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu pa je vodstvo podvojil Dany Mota.

Statistika tekme: Monza vs. AC Milan
Statistika tekme: Monza vs. AC Milan FOTO: Sofascore.com

Luka Jović si je v 53. minuti zaradi udarca s komolcem prislužil predčasno pot pod prho, kljub temu pa je Milan v nadaljevnaju izenačil. Najprej je v 65. minuti znižal po golu Oliviera Girouda, v 88. minuti pa je bil natančen še Christian Pulisic. Le dve minuti kasneje je za novo vodstvo domačih zadel Warren Bondo, zmago pa je pet minut kasneje potrdil Lorenzo Colombo.

Roma je dobila še četrto od petih tekem med italijansko elito, odkar je vodenje kluba od odpuščenega Joseja Mourinha prevzel Daniele De Rossi. Ekipa iz prestolnice je v gosteh premagala Frosinone s 3:0. Gole so dosegli Dean Huijsen (38. minuta), Serdar Azmoun (71.) in Leandro Paredes (81.).

V petek je Torino z 2:0 premagal Lecce, vodilni Inter pa s 4:0 Salernitano. V soboto je Napoli igral 1:1 z Genoo, Juventus 2:2 v Veroni, Atalanta pa je s 3:0 odpravila Sassuolo.

Italijansko prvenstvo, 25. krog, izidi nedeljskih tekem:
Lazio - Bologna            1:2 (1:1)
Empoli - Fiorentina        1:1 (0:1)
Udinese - Cagliari         1:1 (1:1)
(Jaka Bijol zaradi poškodbe ni igral za Udinese, Sandi Lovrić je igral do 83. minute za Udinese, Davida Pejičića ni bilo v ekipi Udineseja)
Frosinone - Roma           0:3 (0:1)
(Matjaž Kamenšek Pahič ni igral za Frosinone; Lovra Goliča ni bilo v ekipi Rome)
Monza - Milan              4:2 (2:0)