Golden State povedel v seriji konferenčnega polfinala

Memphis, 02. 05. 2022 07.30 |

STA, M.J.
3

Košarkarji ekipe Golden State Warriors so drugi krog končnice severnoameriške lige NBA začeli z dramatično zmago v gosteh proti Memphis Grizzliesom. Slavili so s 117:116 in tako povedli z 1:0 v seriji na štiri zmage. V končnici tekme polfinala zahodne konference je bil v ospredju gostujoči košarkar Klay Thompson, ki je 39,7 sekunde pred koncem izboril "mrtvo žogo", potem pa 36,6 sekunde do konca zadel trojko, s katero je, kot se je izkazalo, postavil končni izid.

Ja Morant
Ja Morant FOTO: AP

Gosti so v naslednjem napadu ustavili prodor Jaja Moranta, ki ga je blokiral Stephen Curry, 6,7 sekunde pred koncem pa je imel Thompson na voljo dva prosta meta, a oba zgrešil. Nato so žogo dobili domači in po minuti odmora imeli 3,6 sekunde za zadnjo akcijo. To pa je neuspešno končal Morant, kar je pomenilo zmago gostov iz Kalifornije. Grizzliesi so bili sicer boljša ekipa v prvih dveh četrtinah in pol, ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine pa se je njihova igra poslabšala, kar so gosti unovčili za delni izid 9:0 ter 8:25 minute pred koncem prvič in edinkrat na tekmi povedli za dvoštevilčno prednost (103:93). Pozneje je z enako serijo odgovoril Memphis, ki je v zadnjih dveh minutah in pol trikrat prišel do vodstva, a so Warriorsi vedno odgovorili. Pri Bojevnikih se je izkazal Jordan Poole z 31 točkami, devetimi podajami in osmimi skoki. Curry je dosegel 24 točk, pri čemer je zadel pet od 12 metov za tri točke, zadnje tri je zgrešil. Andrew Wiggins je dodal 17 točk, Clay Thompson pa 15. Velja pa poudariti, da so gosti ves drugi polčas igrali brez Draymonda Greena, ki je bil izključen 78 sekund pred koncem druge četrtine.

Pri domačih je Morant tekmo končal s 34 točkami, desetimi podajami in devetimi skoki. Najboljšo karierno tekmo v NBA je odigral Jaren Jackson mlajši, ki je vpisal 33 točk (trojke 6:9) in deset skokov. Druga tekma serije bo v noči s torka na sredo v Memphisu.

V noči na torek bodo Dallas Mavericksi z Luko Dončićem ob 4.00 gostovali pri Phoenix Sunsih v okviru polfinala zahodne konference, v vzhodni pa se bosta ob 1.30 merili ekipi Miami Heat in Philadelphia 76ers. Pri 76ersih bo na prvih dveh tekmah manjkal Joel Embiid, ki si je v prvem krogu na tekmi proti Torontu zlomil desno arkado.