Dinamo bo na povratni tekmi lovil minimalen zaostanek proti Bodø/Glimtu

Bodø, 16. 08. 2022 07.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Nina Mihalič, Jakob Batič
16

Norveški Bodø/Glimt je na prvi tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov unovčil prednost domačega terena in zagrebški Dinamo ugnal z 1:0. Gostje so imeli v drugem polčasu kar nekaj zrelih priložnosti za izenačenje, a so ostale neizkoriščene. Priložnost za preobrat bodo imeli prihodnjo sredo, ko bo Maksimir gostil povratni obračun.

Akcija za 1:0 na tekmi Bodø/Glimt – Dinamo Zagreb

Ker je Dinamo v soboto igral večni hrvaški derbi proti Hajduku (dobil ga je s 4:1), je bilo pričakovati, da bo trener Ante Čačić opravil določene spremembe. Odločil se je za tri zamenjave. Rasmus Lauritsen, Mislav Oršić in Josip Drmić so nadomestili Dina Perića, Luka Ivanušca in Bruna Petkovića

Uvod v srečanje je pripadel domačim, ki so imeli nekaj lepih situacij, vendar dlani Dominika Livakovića v prvih minutah še niso ogreli. V 14. minuti je moral Dinamov čuvaj mreže posredovati po strelu Bricea Wembangomoja, kar je storil z odliko. Po približno polovici prvega dela so prvič resneje zapretili gostje preko Mislava Oršića. Hrvaški reprezentant je sprožil v spodnji levi kot vratarja Nikite Haikina, ki se je izkazal s posredovanjem.

Dolgo nevidni Pellegrino je udaril iz svoje prve priložnosti

Nato pa je v 37. minuti na sceno stopil prvi strelec norveške lige Amahl Pellegrino, ki je sijajen predložek Joela Mugishe Mvuke pospravil za Livakovićev hrbet. Krivdo za prejeti zadetek gre vsaj delno pripisati gostujoči obrambi, ki ob Pellegrinu ni bila dovolj zbrana in mu je dopustila preveč prostora, da ga izkušeni 32-letnik ne bi izkoristil. Dinamo je prejeti zadetek nekoliko pretresel, saj so domači do konca prvega polčasa narekovali ritem igre. Kaj lahko bi svojo prednost še povišali v 42. minuti, ko je Lars Salvesen z glavo stresel okvir vrat.

Statistika tekme Bodø/Glimt - Dinamo Zagreb
Statistika tekme Bodø/Glimt - Dinamo Zagreb FOTO: Sofascore.com
Bodø/Glimt je nadaljeval izjemen niz na domači zelenici, na kateri je v vseh tekmovanjih nazadnje izgubil julija lani. Že več kot leto dni so torej Norvežani na stadionu Aspmyra nepremagani.

Čačić se je ob minimalnem zaostanku že med odmorom odločil za dve spremembi. Vstopila sta že omenjena Ivanušec in Petković, na klopi pa sta ostala malo vidni Drmić in Mario Špikić, ki prav tako ni imel svojega dne. Spremembi v postavi gostov sprva nista prinesli spremembe na zelenici, saj so bili domači še naprej konkretnejši. Hugo Vetlesen je v 52. minuti zaključil lepo ekipno akcijo, a je ostalo pri 1:0. Kmalu zatem je imel zlato priložnost za povišanje Pellegrino, vendar je po predložku z desne strani meril za las mimo Livakovićevih vrat.

Prihod Petkovića je prinesel spremembo

Nato je Dinamo znova vzpostavil ravnovesje. Rezervist Petković je v 60. minuti nase opozoril s strelom z glavo. 27-letnik je bil zelo razpoložen, nase je pogosto vezal dva domača branilca, kar je njegovim soigralcem odpiralo več prostora na krilnih položajih. V 70. minuti so po akciji z desne Zagrebčani uspeli izenačiti, natančnen je bil Martin Baturina, a je kmalu postalo jasno, da zadetek ne bo obveljal. Petković je bil namreč v izgradnji napada v prepovedanem položaju, tako da posredovanje VAR-a ni trajalo dolgo.

Prav Petković je imel tik pred koncem na nogi najlepšo Dinamovo priložnost na tekmi, ko se je po napaki Isaka Amundsena znašel sam pred vrati Haikina. Njegov strel z roba kazenskega prostora je šel za malenkost mimo okvira vrat. Do konca je ostalo pri izidu 1:0, kar napoveduje napeto dogajanje prihodnji teden v sredo, ko bo Maksimir gostil povratno srečanje.

Amahl Pellegrino je bil najbolje ocenjeni posameznik srečanja
Amahl Pellegrino je bil najbolje ocenjeni posameznik srečanja FOTO: Sofascore.com

København do prednosti, brez zmagovalca med Rangers in PSV-jem

Istočasno smo v play-offu za Ligo prvakov spremljali še dve tekmi. Danski København je na domačem terenu z 2:1 ugnal turški Trabzonspor, ki je dolgo zaostajal za dva gola, nato pa v 79. minuti prišel do znižanja in nekoliko boljše popotnice pred drugo tekmo. Škotski Rangers in nizozemski PSV sta se v Glasgowu razšla brez zmagovalca. Gostje so povedli v 37. minuti, do 70. je domačim uspel popoln preobrat, končnih 2:2 pa je v 78. minuti postavil Armando Obispo