Salernitana pokvarila zabavo v Neaplju, remi Bologne in Juventusa

Neapelj, 30. 04. 2023 22.47 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, A.V.
0

Nogometaši Napolija so imeli priložnost, da z zmago proti Salernitani tretjič v zgodovini uradno postanejo italijanski prvaki. Potem ko jim je milanski Inter pred tem naredil uslugo in najbližjega tekmeca Lazia premagal s 3:1, so Neapeljčani v 32. krogu italijanske lige igrali le 1:1, tako da je praznovanje za zdaj prestavljeno.

Mathias Olivera je v 62. minuti dal navijačem Napolija to, kar so si želeli, ko je zadel za 1:0. Toda Salernitana, pri kateri zaradi poškodbe ni bilo Domna Črnigoja, je pokvarila zabavo, saj je Boulaye Dia izid poravnal v 84. minuti. Napoli ima zdaj pred Laziem 18 točk prednosti, do konca je še šest krogov.

Statistika tekme: Napoli vs. Salernitana
Statistika tekme: Napoli vs. Salernitana FOTO: Sofascore.com

Ekipa Luciana Spallettija bo prej ali slej dosegla tretji naslov po letih 1987 in 1990, prva priložnost za potrditev bo že sredi tedna, ko bo na sporedu nov krog. V četrtek Napoli gostuje pri Udineseju, a kaj lahko se zgodi, da mu ne bo treba niti zmagati. Vse bo odvisno od izidov Juventusa, ki je danes igral 1:1 v Bologni, potem ko je izenačil Arkadiusz Milik v 60. minuti, ter ostal tretji, in Lazia, ki bosta igrala že v sredo.

Inter je brez pomoči Samirja Handanovića s 3:1 premagal doslej drugouvrščeni Lazio. Felipe Anderson je sicer rimski zasedbi v prvem polčasu priigral vodstvo, toda v drugem sta preobrat zrežirala dva gola Lautara Martineza in eden Robina Gosensa. Cremonese in Verona sta si v boju za obstanek razdelila točkovni izplen za 1:1, Sassuolo pa je z 2:1 odpravil Empoli, pri katerem Peter Stojanović ni igral, Lovra Štubljarja pa ni bilo v kadru.

Priložnosti za branjenje ni dobil niti Martin Turk pri Sampdorii, ki je kar z 0:5 izgubila v Firencah proti Fiorentini in jo čaka še težko delo v boju za obstanek. Realnih možnosti pa niti ni več pri genovski ekipi, ki je zbrala le 17 točk in je zadnja.

Statistika tekme: Bologna vs. Juventus
Statistika tekme: Bologna vs. Juventus FOTO: Sofascore.com

V soboto so se nogometaši Rome in Milana razšli z 1:1. V Rimu sta oba zadetka padla v končnici tekme. Najprej je v 94. minuti angleški napadalec Tammy Abraham zadel za Romo, toda v 97. minuti je domače veselje prekinil gol belgijskega vezista Alexisa Saelemaekersa. Atalanta pa je v gosteh z 2:1 premagala Torino.

V petek je Lecce z 1:0 ugnal Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića, Spezia Tia Cipota pa je izgubila proti Monzi z 0:2.