Gent, 17. 03. 2022 23.15 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Ž.K., STA
0

PAOK slovenskega reprezentanta Jasmina Kurtića je eden izmed osmih četrtfinalistov Konferenčne lige. Poleg Grkov so se v četrtfinale uvrstili še Bodø/Glimt, Marseille, PSV Eindhoven, Leicester City, Feyenoord, LASK in italijanska Roma, ki ji je napredovanje v zadnji minuti rednega dela zagotovil angleški napadalec Tammy Abraham.

Paok, pri katerem zaradi kartonov ni igral slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, strelec edinega zadetka na prvi tekmi, je izločil belgijski Gent, potem ko je tudi v gosteh v osmini finala zmagal, in sicer z 2:1. Tokrat sta za Grke zadela Jose Crespo in Douglas Augusto.

Statistika tekme Gent - Paok

Marseille si je osmerico priboril v boju z Baslom. Na prvi tekmi osmine finala je doma zmagal z 2:1, z enakim izidom pa je slavil tudi danes v Švici. Domači so sicer povedli, nato pa sta Francozom napredovanje zagotovila Cengiz Under v 74. in Valentin Rongier v tretji minuti sodniškega dodatka.

Valentin Rongier, Matteo Guendouzi in Boubacar Kamara
Valentin Rongier, Matteo Guendouzi in Boubacar Kamara FOTO: AP

PSV in Koebenhavn sta se na prvi tekmi v Eindhovnu razšla s 4:4, danes pa je na Danskem nizozemska zasedba zanesljivo opravila svoje delo in zmagala s 4:0. Dva gola je prispeval izraelski reprezentant Eran Zahavi, zadela pa sta še nekdanji nemši reprezentant Mario Götze in mladi Anglež Noni Madueke.

Mario Goetze
Mario Goetze FOTO: AP

Leicester City je Rennes izločil po tem, ko ga je doma premagal z 2:0 in danes v Franciji izgubil z 1:2. Odločilni gol za Angleže je v 51. minuti prispeval Wesley Fofana.

Obračun Alkmaarja in Bodo/Glimta pa je odločil podaljšek. Prvo tekmo so Norvežani doma dobili z 2:1, takšen pa je bil izid - tokrat v korist Nizozemcev - po rednem delu povratne tekme. Sledil je dodaten del igre, v katerem je v 105. minuti odločilen zadetek dosegel Alfons Sampsted in tako izničil tudi dva gola domačega nogometaša Evangelosa Pavlidisa.

Feyenoord je že v gosteh nadigral Partizan in ga ugnal s 5:2, tokrat pa je srbskega predstavnika ugnal s 3:1. Veliko golov je bilo tudi na dvoboju praške Slavie in Linza. Prva je prvo tekmo doma dobila s 4:1, tokrat pa v gosteh izgubila s 3:4, kar pa je bilo dovolj za napredovanje. Philipp Wiesinger je sicer dvakrat zadel za Avstrijce, ki so od 42. minute igrali z igralcem več, od 85. pa celo z dvema. V zaključku so to unovčili za zadnja dva tolažilna gola.

Roma je na prvi tekmi v gosteh premagala Vitesse z 1:0, Nizozemci pa so v Rimu z enakim izidom vodili do zadnje minute rednega dela, ko je zadel in Rimljane med osmerico spravil Tammy Abraham.