Inter prepričljivo do zmage, Juventus stežka do polnega izkupička

Torino/Lecce, 25. 02. 2024 21.05 |

STA, A.V.
0

Nogometaši milanskega Interja so v 26. krogu italijanske lige gostovali pri Lecceju. Vodilna ekipa prvenstva je slavila s 4:0. Interjev mestni tekmec Milan pa si je na večerni tekmi razdelil točke z Atalanto. Rezultat na San Siru je bil 1:1. V popoldanskem obračunu je zasedba drugo uvrščenega Juventusa precej težje od pričakovanj na domačem igrišču v izdihljajih drugega polčasa s 3:2 premagali žilavi Frosinone.

Inter je na gostovanju pri Lecceju upravičil vlogo favorita in zanesljivo zmagal. Lautaro Martinez je dosegel zadetka v 15. in 56. minuti ter tako še izboljšal svoj strelski izkupiček. Zdaj je pri 22 golih in je zanesljivo prvi strelec lige. Davide Frattesi je zadel v 54. minuti, obenem pa je podal za tretji gol Interja, četrtega pa je prispeval Stefan de Vrij v 67. minuti.

Statistika tekme: Lecce vs. Inter Milano
Statistika tekme: Lecce vs. Inter Milano FOTO: Sofascore.com

Juventus je igral proti Frosinoneju (3:2), pri katerem tokrat ni bilo v kadru Matjaža Kamenšek Pahiča. Čeprav je bil torinski klub v vlogi velikega favorita, pa so njegovi navijači v prvem polčasu videli po dva gola na vsaki strani. Pri domačih je oba dosegel Dušan Vlahović v tretji in 32. minuti (s 15 goli je drugi strelec lige), obakrat mu je podal Weston McKennie. Walid Cheddira in Marco Brescianini pa sta bila strelca za goste. Torinčani, ki so prevladovali v posesti in strelih, so do zmagovitega zadetka prišli šele v 95. minuti, ko je zadel Daniele Rugani.

Milan je igral proti Atalanti, tekma se je končala z 1:1. Oba zadetka sta padla v prvem polčasu. Najprej je Rafael Leao zadel za Milan v tretji minuti, v 42. pa je Teun Koopmeiners izenačil z bele pike.

Cagliari je gostil branilca naslova Napoli, ki mu to sezono ne gre po željah. Neapeljčani so tudi proti predzadnji ekipi lige igrali le 1:1. Victor Osimhen je v 65. minuti sicer poskrbel za vodstvo gostov, toda v 96. minuti je izenačil Zito Luvumbo.

V soboto so nogometaši Udineseja, pri katerih je Sandi Lovrić igral do 86. minute, Jake Bijola pa še vedno ni bilo zaradi poškodbe, na gostovanju pri Genoi izgubili z 0:2.

Pred tem je Sassuolo doma izgubil proti Empoliju z 2:3, zadnjeuvrščena Salernitana pa proti Monzi z 0:2. V petek je četrtouvrščena Bologna z 2:0 premagala Verono.