Petarda Portugalcev pred prihodom v Ljubljano

Nogomet 21. Mar 202423:01 0 komentarjev
Strelski šov Portugalcev je v prvem polčasu začel zvezdnik Milana Rafael Leao. FOTO: Profimedia.

Portugalska nogometna reprezentanca je na današnji prijateljski tekmi v Guimaraesu proti Švedski slavila s 5:2 in z lepo popotnico prihaja v Ljubljano, kjer se bo v torek v razprodanih Stožicah pomerila proti Sloveniji. Ta je danes remizirala proti Malti z 2:2.

Pri Portugalcih na prvi od dveh prijateljskih tekem v tem ciklu ni igral prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo. Kljub temu so njegovi reprezentančni kolegi do vrha napolnili mrežo Švedov. Rafael Leao je v 24. prvi začel strelski šov, do konca prvega dela pa sta zadela še Matheus Nunes (33.) in Bruno Fernandes (45.).

V drugem delu je v 57. minuti Bruma povišal na 4:0, le dve minuti kasneje pa je nekaj upanja Švedom vlil Viktor Gyökeres. Peti zadetek za Portugalce je v 62. minuti dosegel Goncalo Ramos, končni izid pa je postavil Gustaf Nilsson ob izteku 90. minute.

Portugalce zdaj čaka pot v Slovenijo, kjer bodo v torek pred razprodanimi Stožicami izzvali varovance Matjaža Keka. Ti so danes na Malti le remizirali z 2:2.