Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

ru
0 16.12.2022 21:30:13

Velenjčani v Stični presegli štiridesetico

alesfevzer.com
Uvodni tekmi 13. kroga lige NLB sta pripadli Velenjčanom, ki so slavili v Stični, in Trimu, ki je bil doma boljši od Slovana.

Sviš Ivančna Gorica - Gorenje Velenje 26:42 (12:24)
Stična - Dvorana OŠ, gledalcev 210, sodnika: Kržan in Žitnik.
* Sviš Ivančna Gorica: Komar, Struna, Glavan, Bevec, Cirar 2, Justin 1, Abramović 2, Kolarič 1, Zavodnik 1, Tekavčič 3, Omahen 2 (2), Kutnar, Pirnat 1, Marojević 4, Kompare 2, Košir 7.
* Gorenje Velenje: Skok, Verboten, Taletović 1, Tajnik 3, Pipp 8, Pajt 4, Drobež 3, Kovačič 3, Sokolič 1 (1), Verdinek 3, Šiško 1, Grmšek 4, Slatinek Jovičič 4, Mlivić 5, Predović 1, Hriberšek 1.
* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 3 (2), Gorenje Velenje 2 (1).
* Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 6, Gorenje Velenje 4 minute.
* Rdeči karton: /.

Rokometaši iz Velenja so na Dolenjskem dosegli deseto zmago, po nepolnem krogu pa imajo točko zaostanka za Trebanjci in Celjani.

Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so temelje za zmago postavili v prvi polovici tekme, ko so si po igri visokega ritma priigrali neulovljivo prednost dvanajstih golov (24:12). V drugem polčasu njihova prevlada na terenu ni bila več tako izrazita, a tudi njihova vnema na igrišču zaradi prevelike kakovostne razlike ni bila več na ravni prve polovice tekme.

V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita Urban Pipp z osmimi in Tarik Mlivić s petimi goli, v domači pa Domen Košir sedmimi in Marko Marojević s štirimi zadetki.

V ligi NLB sledi malo manj kot dvomesečni premor zaradi januarskega svetovnega prvenstva na Poljskem in Švedskem. Zasedba iz Ivančne Gorice bo v 14. krogu, ki bo 4. februarja, gostila Koper, velenjska pa bo gostovala v Ribnici.

Trimo Trebnje - LL Grosist Slovan 39:36 (21:20)
Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev 102, sodnika: Hotko in Miklavčič.
* Trimo Trebnje: Grčo, Čudič, Slatinek Jovičič 5, Višček 4, Didovič 2, Jurečič 3 (1), Radojković 1, Pipp 1, Kotar, Potočnik 2, Miklavec 6, Grbić 1, Ivanović, Glavaš 6 (4), Krešić 2, Ćorsović 6.
* LL Grosist Slovan: Selakovič, Krbavčić, Čaušević 2, Soršak 5, Serdinšek Ekart 1, Pintar, Stojnić 2, Tufegdžić 8 (7), Ranisavljević 6, Lipovac, Perić 3, Stopar 3, Pirnat, Jankovski, Sankovič 6, Turnšek.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 7 (5), LL Grosist Slovan 9 (7).
* Izključitve: Trimo Trebnje 4, LL Grosist Slovan 10 minut.

Rokometaši iz Trebnjega so na uvodni tekmi 13. kroga osvojili načrtovani točki, odpor Ljubljančanov pa so zlomili šele v končnici dvoboja. Dolenjci so zaradi boljše razlike v golih začasno zasedli prvo mesto na lestvici, enak točkovni izkupiček imajo Celjani, ki bodo v nedeljo gostili tekmece iz Slovenj Gradca.

Do 55. tekma je bila povsem enakovredna in izenačena. Pri izidu 34:34 je domači trener Uroš Zorman zahteval minuto odmora, njegovi varovanci pa so po golih Miodraga Ćorsovića in Lovra Viščka v 56. minuti povedli s 36:34. V prelomnih trenutkih dvoboja kljub stalnemu pritisku tekmecev iz Ljubljane niso zapravili lepega kapitala, na koncu so osvojili načrtovani točki.

V domači ekipi so bili najbolj učinkovita Vid Miklavec, Filip Glavaš in Miodrag Ćorsović, ki so dosegli po šest golov. V gostujoči je Aleksa Tufegdžić dosegel osem, Stefan Ranisavljević in Robert Sankovič pa po šest zadetkov.

V ligi NLB bo napočil malo manj kot dvomesečni premor zaradi januarskega svetovnega prvenstva na Poljskem in Švedskem. Zasedba iz Trebnjega bo v 14. krogu, ki bo 4. februarja, gostila Dobovo, ljubljanska pa bo gostovala v Škofji Loki.