Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

1 20.05.2023 06:30:01

Novega slovenskega prvoligaša odločil avtogol iz 30 metrov? To morate videti! (video)

Martin Metelko
V sezoni 2023/2024 bo med slovensko elito igrala tudi Rogaška.

Nogometaši Rogaške so v zadnjem, 30. krogu 2. slovenske lige zmagali v Krškem z 2:0 in bodo prihodnjo sezono igrali v Prvi ligi Telemach. Rogaška Slatina bo imela v prvi ligi predstavnika prvič po sezoni 1992/93, ko je med elito igral Steklar. Rogaška je sicer to sezono sklenila z 21 zmagami, petimi remiji ter štirimi porazi in po 30 tekmah zbrala štiri točke več od Aluminija (68-64).

Dobrih 500 navijačev, kolikor se jih je iz zdraviliškega mesta pripeljalo na desni breg reke Save, je lahko ohlajene šampanjce za odprtje pripravilo v 40. minuti; po slabem izbijanju domače obrambe je tudi z nekaj sreče do žoge v kazenskem prostoru prišel Nermin Haljeta in rutinirano matiral Vida Goričarja. Prvi plutovinasti zamaški pa so lahko v zrak poleteli sredi drugega polčasa, ko je neposrečeno podajo s kakšnih 30 metrov proti lastnemu vratarju poslal Alexander Stožinić. Tudi Goričarjeva reakcija ni bila najboljša in končalo se je z avtogolom.

Za ogled posnetka morate biti prijavljeni v Facebook, ogledate pa si ga lahko tudi TUKAJ

Značke: krško, rogaška