Na ljubljanskem letališču bo pozimi nekoliko bolj živahno

Na ljubljanskem letališču bo pozimi nekoliko bolj živahno

Letalski prevozniki pred nastopom zimske sezone zaključujejo oblikovanje voznih redov z ljubljanskega letališča za to obdobje. Po trenutnih napovedih bodo imeli potniki v primerjavi s poletno sezono več možnosti za lete na šest destinacij, in sicer v Amsterdam, Beograd, Dubaj, Istanbul, Podgorico in Zürich, so sporočili iz Fraporta Slovenija.

Nizkocenovni prevoznik Flydubai, ki zdaj ponuja pet letov na teden, bo 22. decembra prešel na dnevno letenje v Dubaj, kamor lete izvaja pod skupno oznako z družbo Emirates. Turkish Airlines, ki zdaj ponuja 10 letov na teden, bo od februarja 2023 ponujal 12 tedenskih letov v Istanbul in bo takšno frekvenco letov v zimskem voznem redu na ljubljanskem letališču predstavil prvič.

Pogostejše letenje v zimski sezoni, ki se bo začela konec oktobra, napovedujejo tudi Air Serbia, ki bo po napovedih letel dvakrat dnevno v Beograd, Swiss Airlines z devetimi leti na teden v Zürich, Transavia s petimi leti v Amsterdam in Air Montenegro s tremi leti na teden v Podgorico, so navedli v Fraportu Slovenija, ki upravlja z ljubljanskim letališčem.

Na preostalih destinacijah bodo prevozniki v zimskem voznem redu ohranili podobno število tedenskih letov, kot jih zagotavljajo trenutno. Air France v Pariz leti enajstkrat na teden, Air Serbia dvakrat tedensko v Niš, Brussels Airlines štirikrat tedensko v Bruselj, Easyjet do petkrat tedensko na londonski Gatwick, LOT Polish Airlines osemkrat tedensko v Varšavo, Lufthansa dvakrat dnevno v Frankfurt in dnevno v München, Wizz Air trikrat tedensko na londonski Luton in dvakrat tedensko v Bruselj – Charleroi.

“Po prometno močnih poletnih mesecih se veselimo pozitivnih signalov letalskih prevoznikov za povečanje obsega letenja v zimski sezoni. Z dnevnimi leti Flydubaija v Dubaj, 12 tedenskimi leti prevoznika Turkish Airlines v Istanbul prvikrat v zimskem voznem redu in drugimi pridobitvami bodo imeli naši potniki še več možnosti z direktnimi leti doseči ciljne destinacije ter vozlišča izkoristiti za nadaljevanje potovanj na vse konce sveta,” je obete za zimski vozni red komentirala poslovodna direktorica Fraporta Slovenija Babett Stapel.

Ljubljansko letališče je sicer v vrhuncu poletne sezone zabeležilo močno rast potniškega prometa. V avgustu je čezenj potovalo več kot 122.000 potnikov, kar je 68 odstotkov več kot avgusta lani. V prvih osmih mesecih letos so na Brniku oskrbeli skoraj 631.000 potnikov, trikrat več kot v enakem obdobju lani.

V Fraportu Slovenija pričakujejo, da bodo tudi v septembru našteli okoli 120.000 potnikov, ob močnem čarterskem prometu, ki je v avgustu predstavljal 23 odstotkov potniškega prometa.

“V poletnih mesecih je bilo število oskrbljenih potnikov nad pričakovanim, kar bo pripomoglo, da ob koncu leta naštejemo več potnikov kot napovedanih 880.000. Tako bi letos zabeležili vsaj podvojen promet v primerjavi z 2021 ter se že bolj približali milijonu oskrbljenih potnikov,” so še navedli v Fraportu Slovenija.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti
Scroll to top
Skip to content