30. 7. 2022, 19:20 | Vir: STA

Pogačar tekmecem v San Sebastianu ni bil kos, kaj se je zgodilo?

Instagram/Tadej Pogačar

224,8 kilometrov dolga proga v Baskiji slovenskim kolesarjem ni bila pisana na kožo. Kdo je slavil?

Belgijec Remco Evenepoel je v velikem slogu drugič v karieri osvojil klasiko San Sebastian. S samostojno vožnjo v zadnjih 45 kilometrih je postavil nov rekord preizkušnje po prednosti pred zasledovalci.

Tadej Pogačar, ki je veljal za enega od favoritov dirke, ni zmogel ritma najhitrejših in ni prišel skozi cilj.

Drugi je v San Sebastian (224,8 km) prikolesaril Rus s francoskim potnim listom Pavel Sivakov (Ineos), ki je za najhitrejšim zaostal minuto in 55 sekund, tretje mesto pa je zasedel Nizozemec Tiesj Benoot (Jumbo Visma).

Vodilni kolesar na lestvici mednarodne zveze Uci Tadej Pogačar, ki v zbirki klasik še nima naslova iz Baskije, po naporih na francoski pentlji ni bil kos najhitrejšim. Iz igre za zmago je odpadel že 66 kilometrov pred ciljem.

Na dirki sta od Slovencev nastopila še Matej Mohorič (Bahrain-Victorious) in klubski kolega Pogačarja Jan Polanc (UAE Emirates), ki sta v uradnih rezultatih tako kot Pogačar zavedena, da nista prišla skozi cilj.

"Danes sem se počutil super dobro. Bil sem svež, spočit in na vzponu na Jaizkibel sem natančno izpolnil načrt, ki smo si ga zadali. Kljub prednosti me je do cilja čakalo še zahtevno delo, saj sem vozil proti vetru," je po zmagi dejal Evenepoel.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord