Tamara Zidanšek in Aljaž Bedene izpadla v prvem krogu

New York, 30. 08. 2022 07.45 |

STA, T.Š.
3

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je izpadla v 1. krogu odprtega prvenstva ZDA, potem ko jo je z 2:1 v nizih (5:7, 7:6 (3), 6:4) premagala domačinka Elizabeth Mandlik. V 1. krogu je izpadel tudi Aljaž Bedene, Argentinec Pedro Cachin ga je ugnal po petih nizih (6:4, 6:3, 5:7, 1:6 in 7:6).

Elizabeth Mandlik, ki na turnirju nastopa s posebnim povabilom organizatorjev, je trenutno 144. igralka na lestvici WTA, gre pa za hčerko štirikratne zmagovalke turnirjev velike četverice, Hane Mandlikove. Slednja je v osemdesetih letih prejšnjega stoletja uspešno nastopala na ženski turneji, danes pa je postala sploh prva nekdanja zmagovalka OP ZDA (1985), ki lahko svojo hčerko spremlja v glavnem delu žreba na igriščih Bille Jean King v New Yorku.

Dvoboj izrazitih nihanj v igri je bolje začela 24-letna Konjičanka. Povedla je s 4:1, nato pa je Američanka izenačila na 4:4. Niz je Tamari Zidanšek, sicer 81. igralki sveta, pripadel po drugem "breaku" v 12. igri. V drugem nizu se je slovenska predstavnica dvakrat rešila po zaostanku, a nato izgubila podaljšano igro s 3:7.

Dvoboj je odločil tretji niz, v katerem je bolje začela Mandlikova, ki je povedla s 4:1. Čeprav je imela svoje priložnosti in dvakrat izničila prednost "breaka" nasprotnice, je Zidanškova v deseti igri odločilnega niza še šestič izgubila svoj servis in končala nastope med posameznicami v New Yorku. Dvoboj je trajal dve uri in 43 minut. Za Konjičanko je bil to 16. poraz v sezoni, zabeležila pa je deset zmag. V prvem krogu med posameznicami nastop čaka še Kajo Juvan, ki se bo v torek pomerila proti Španki Cristini Bucsa.

Ponoči je na igrišča v New Yorku stopil tudi Aljaž Bedene, ki ga je čakal dvoboj proti Pedru Cachinu iz Argentine. Dvoboj je bil dolg, tri ure in 47 minut, Argentinec ga je dobil s 3:2 v nizih. Za Bedeneta je to zadnji turnir za grand slam v karieri, saj se bo športno upokojil. Proti Ljubljančanu je Pedro Cachin vodil z 2:0 v nizih, Bedene se je vrnil z dvema dobljenima nizoma, v petem pa je odločala podaljšana igra. Tekmec, 66. igralec na lestvici ATP, jo je dobil s 10:6 in dobil niz s 7:6.