Nikola Jokić je s trojnim dvojčkom zrežiral 41. zmago Nuggetsov. Dončić je bil najboljši strelec tekme v razprodani Ball Areni. Že 65-krat je v Ligi NBA dosegel vsaj 35 točk. Le LeBron James je imel pred 24. rojstnim dnevom več takšnih tekem (87). Dončić bo 24 let dopolnil 28. februarja. Foto: Reuters

Mavericksi so igrali brez Kyrieja Irvinga, ki je počival zaradi bolečin v hrbtu. Še vedno so manjkali Tim Hardaway, Davis Bertans in Maxi Kleber. Dončić ni imel veliko pomoči soigralcev. Na parketu je bil 35 minut, zadel je tri trojke iz osmih poskusov, tudi proste mete je izvajal zelo dobro (10/12), zbral je še 9 podaj in 4 skoke. Christian Wood je prispeval 17 točk, A. J. Lawson pa 10.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Jokić je vpisal že 21. trojnega dvojčka v letošnji sezoni. Prispeval je 14 točk, 13 skokov in 10 podaj v 34 minutah. MVP rednega dela v zadnjih dveh sezonah je skušal najti proste soigralce, ni se veliko odločal za mete (6/9 iz igre). Najboljši strelec Nuggetsov je bil Jeff Green s 24 točkami (rekord sezone), Michael Porter jih je dodal 22 točk, zadel je pet trojk.

Čančar je znova začel v prvi peterki. Zbral je 12 točk, 3 skoke in 2 podaji v 25 minutah. Tri minute pred koncem je tudi navdušil navijače z zabijanjem z eno roko. Jamal Murray in Aaron Gordon sta poškodovana, a se to sploh ni poznalo.

To je bila že 41. zmaga Denverja v letošnji sezoni. Še nikoli niso pred tekmo All Star zbrali toliko zmag. V Ball Areni so dobili 27 od 31 tekem in so najboljša ekipa v ligi na domačem parketu.

Jeff Green se je izkazal z rekordom sezone. Foto: AP

17 točk Dončića v uvodni četrtini
Prvi dve akciji sta uspešno zaključila slovenska reprezentanta. Čančar je bil natančen s petih metrov, Dončić pa je izenačil s polaganjem. Večino akcij Mavericksov v uvodni četrtini je zaključeval 23-letni Ljubljančan, ki je po 12 minutah prispeval že 17 točk. Nuggetsi so imeli le točko naskoka (26:25).

Nuggetsi na odmor z lepo prednostjo
Na začetku druge četrtine je Dončić počival, Nuggetsi pa so z delnim izidom 11:2 povedli s 37:27 in Jason Kidd je moral vzeti minuto odmora po trojki Greena. Obramba Dallasa je bila znova zelo slaba, Michael Porter je s trojko povišal na 57:40. Gostitelji so imeli ob odmoru 17 točk naskoka (61:44), potem ko je Jokić prehitel sireno. Izjemni center je v prvem polčasu dosegel 11 točk, Dončić pa kar 23.

Mavericksi nemočni tudi v tretji četrtini
Uvod v drugi polčas je pripadel gostiteljem. Razigral se je še Kentavious Caldwell-Pope, ki je bil dvakrat natančen izza črte. Dallasu se ni uspelo nevarno približati in po 36 minutah je kazalo na gladko zmago Nuggetsov (92:74).

Kyrie Irving je bil najboljši strelec Dallasa na vseh štirih tekmah po prihodu iz Brooklyna. Brez zvezdnika so bili Mavericksi hitro v težavah proti najboljši ekipi Zahoda. Foto: AP

Čančar z zabijanjem postavil piko na i
Na začetku zadnje četrtine je blestel Wood, trojki sta zadela tudi Jaden Hardy in McKinley Wright, Mavericksi pa so z delnim izidom 12:1 znižali na 98:88. Jezni trener Michael Malone je v igro znova poslal Jokića, ki je odlično sodeloval z Greenom. Odlični Porter je s trojko povišal na 110:95 in Kidd se je tri minute pred koncem odločil, da Dončiča pokliče na klop. Dve minuti in 45 sekund pred koncem je za atraktivno potezo poskrbel Čančar, ki je prodrl po desni strani in navdušil z zabijanjem z eno roko. Jokić je ostal na parketu do zadnje minute, saj je lovil trojnega dvojčka in ga z deseto podajo tudi ujel.

Dončić se veseli odmora in oddiha v Mehiki
Dončić je po tekmi podaril, da veliko ljudi pozablja, da so pri Dallasu že 30 tekem brez Maxija Kleberja. "Veliko ljudi pozablja, da je naš najboljši obrambni igralec izpustil že 30 tekem. Če smo zdravi, imamo nevarno ekipo. Zase lahko rečem, da potrebujem malo premora, da se spočijem," je dejal 23-letnik. Bolj kot tekme zvezd se veseli nekajdnevnega oddiha v Mehiki, kamor bo odletel v nedeljo. Naslednjo tekmo bo Dallas igral šele čez osem dni, ko bo gostil odpisani San Antonio.

Dončić se po porazu v Denverju veseli krajšega odmora

Kidd: Denver ima odlično klop in naredila je razliko
"Po prvi četrtini smo zaostajali le točko. To je zelo dober izid proti najboljši ekipi na Zahodu na gostovanju. V drugi četrtini so nam ušli že na začetku. Denver ima odlično klop in naredila je razliko. Jokić je odlično podajal žogo, veteran Green pa je izkoristil, da so ga pokrivali naši mladi igralci. Nismo se vdali, a v ključnih trenutkih se nam ni uspelo približati. Zelo sem bil zadovoljen z igro v zadnji četrtini," je povedal trener Mavericksov Kidd.

"Mislim, da to, da vsakič znova najdemo recept za zmago, čeprav vsak večer nastopamo z drugačno ekipo, veliko pove o naši kemiji, o globini naše ekipe," je bil zadovoljen trener Denverja Malone.

Veteran Reggie Jackson je v torek podpisal za Nuggetse, potem ko se je dogovoril za odkup pogodbe s Charlottom. V menjavi igralcev je prejšnji teden zapustil Clipperse.

Aldridge treniral z Dallasom
Dallasu se je tik pred tekmo uradno pridružila nova okrepitev, Justin Holiday, ki je to sezono odigral 28 tekem za Atlanto, vendar za teksaško ekipo tokrat še ni zaigral.

LaMarcus Aldridge, ki je že sedemkrat igral na tekmi All Star, se je pridružil treningom Dallasa. Lani je odigral 47 tekem za Brooklyn in v povprečju dosegal 12,9 točke in 5,5 skoka.

Biki brez Dragića zapravili 24 točk prednosti
Gorana Dragića zaradi težav s kolenom ni bilo niti na klopi Chicaga v Indianapolisu. Pacersi so premagali Bike s 117:113. Uspela jim je velika vrnitev, saj so prvo četrtino izgubili kar s 15:39. Buddy Hield je v drugem polčasu zadel šest trojk.

Ostrostrelec Buddy Hield je bil najzaslužnejši za veliko vrnitev Indiane v drugem polčasu. Foto: Reuters

Hield že prehitel Millerja
V letošnji sezoni je zadel že 230 trojk, kar je nov klubski rekord. Do danes ga je imel v lasti legendarni Reggie Miller, Hield pa je njegovo znamko izboljšal 22 tekem pred koncem rednega dela.

"To je moderen NBA. Veliko se meče za tri točke. Meni to uspeva na visoki ravni. Prehitel sem Reggieja, ki je največji igralec tega kluba. Moram se zahvaliti soigralcem, ki mi zaupajo in me poiščejo na mojih najljubših mestih za mete za tri točke," je poudaril Hield.

Lakersi gladko odpravili New Orleans ob vrnitvi Jamesa
LeBron James, ki je prejšnji torek postal najboljši strelec v zgodovini Lige NBA, se je vrnil po poškodbi gležnja. Zvezdnik je izpustil tri tekme, a Lakersi ga nujno potrebujejo, saj so šele na 13. mestu na Zahodu.

D’Angelo Russell je velika okrepitev za Lakerse. Po šestih letih se je vrnil v Los Angeles. Foto: Reuters

Jezerniki so prvič zaigrali v novi podobi in z odlično igro odpravili New Orleans s 120:102. James je prispeval 21 točk, 6 skokov in 6 podaj. Najboljši strelec tekme je bil Anthony Davis z 28 točkami. V prvi peterki so zaigrali še D’Angelo Russell, Jarred Vanderbilt in Malik Beasley, ki so prišli v Los Angeles v menjavi igralcev, ko je Russell Westbrook odšel v Utah. Debitiral je tudi center Mo Bamba, ki pa si je v 16 minutah nabral šest osebnih napak.

Lakersi so začeli udarno, ekspresno so povedli s 17:4 in prvo četrtino dobili z 38:25. Brandon Ingram (25 točk) je držal Pelikane v igri do sredine tretje četrtine (67:65). V nadaljevanju sta se razigrala Davis in Russell, prednost Lakersov je naraščala in James je že sedem minut pred koncem zapustil parket pri vodstvu s 104:87. Pelikane čaka zelo težka naloga v zadnjih dveh mesecih rednega dela, saj center Zion Willamson zelo verjetno ne bo igral še vsaj mesec dni.

Tekme 15. februarja:
DENVER – DALLAS
118:109 (26:25, 35:19, 31:30, 26:35)
Green 24 (11/16 iz igre, 2/5 za tri), Porter 22 (8/16 iz igre, 5/10 za tri), Jokić (6/9 iz igre, 13 skokov in 10 podaj) in Caldwell Pope (3/6 za tri) po 14, Čančar 12 (5/11 iz igre, 0/4 za tri, prosti meti 2/2), 3 skoki in 2 podaji v 25 minutah, Brown 10, T. Bryant in Smith po 8, Braun 6, Murray in Gordon nista igrala; Dončić 37 (12/22 iz igre, 3/8 za tri, prosti meti 10/12), 9 podaj in 4 skoki v 35 minutah, Wood 17 (6/13 iz igre), Wright 11, Lawson 10, Powell (4/4 iz igre in 10 skokov) in Hardy po 8, Green 6, McGee 5, Ntilikina 4, Bullock 3 (1/5 za tri), Irving in Hardaway nista igrala.

CHARLOTTE – SAN ANTONIO 120:110
Ball 28 (10/26 iz igre, 5/15 za tri), 12 skokov in 10 podaj, Washington 22 (4/8 za tri) in 10 skokov, Hayward 18; Branham 23 (10/14 iz igre, 3/6 za tri), K. Johnson 21, McDermott 17 (5/7 za tri).

INDIANA – CHICAGO 117:113
Hield 27 (6/12 za tri), Nesmith 21 (4/9 za tri), Turner 17, Haliburton 16; LaVine 35 (10/23 iz igre, 4/11 za tri, prosti meti 11/13), 11 skokov in 7 podaj, White 25 (5/8 za tri), Vučević 19 (8/18 iz igre, 3/5 za tri), Dragić ni igral.

PHILADELPHIA – CLEVELAND 118:112
Embiid 29 (9/21 iz igre, prosti meti 11/12) in 14 skokov, Harden 19 (5/11 iz igre, 3/7 za tri) in 12 podaj, Melton 17, Maxey 16; Mitchell 33 (11/24 iz igre, 4/11 za tri), Garland 27 (10/14 iz igre, 3/3 za tri), Mobley 23, Allen 12.

ATLANTA – NEW YORK 101:122
Hunter 20 (9/15 iz igre, 2/4 za tri), Young 19 (4/14 iz igre, 1/6 za tri, prosti meti 10/13) in 11 podaj, Griffin 12; Brunson 28 (10/19 iz igre, 176 za tri) in 9 skokov, Randle 25 (9/19 iz igre) in 11 skokov, Barrett 17, Quickley 14, Hart 13 (3/5 za tri).

BOSTON – DETROIT 127:109
Tatum 38 (15/24 iz igre, 6/10 za tri), Brogdon 25 (5/8 za tri), Horford in Smart po 11; Bogdanović 28 (12/17 iz igre), Ivey 17, Stewart 14 (4/6 za tri).

BROOKLYN – MIAMI 116:105
Bridges 45 (17/24 iz igre, 4/6 za tri, prosti meti 7/7), in 8 skokov, Thomas 19 (3/5 za tri), Johnson 18; Adebayo 24 (10/19 iz igre) in 13 skokov, Vincent 21, Strus 18.

MEMPHIS – UTAH 117:111
Jackson Jr. 26 (4/10 za tri), Bane 24, Morant 20 (8/20 iz igre, 1/8 za tri), 9 podaj in 8 skokov; Olynyk (14 skokov) in Clarkson (8/21 iz igre) po 20, Agbaji 17, Horton Tucker 15.

OKLAHOMA CITY – HOUSTON 133:96
Gilgeous Alexander 29 (8/16 iz igre, prosti meti 13/15), Dort 15, Giddey 13; Smith 15, Green 14, Tate 11.