Kai Cipot (desno) je v 40. minuti dosegel zmagoviti zadetek za Muro, ki se je na domačem stadionu pred dvema tednoma z 2:1 veselila tudi zmage nad Mariborom. V četrtek je z 1:2 klonila pred Koprom. Foto: www.alesfevzer.com

Kljub petemu porazu v letošnjem prvenstvu imajo vodilni zmaji še vedno varnih 15 točk prednosti pred Mariborom, Mura pa je ohranila stik z ekipami, ki se bojujejo za Evropo.

Na Fazaneriji so v 12. minuti povedli Ljubljančani, Mario Kvesić je zadel z 11-metrovke. Sodnik Alen Borošak je na belo piko pokazal po predložku Kvesića v kazenski prostor in igranju z roko Ivana Šarića, potem ko si je ogledal videoposnetek.

Štiri minute pozneje je po lepi akciji po izvajanju kota z izjemnim strelom z 20 metrov pod prečko izenačil 17-letni Niko Kasalo, ki je šele drugič igral v prvi ligi, prvič v začetni postavi. 3070 navdušenih gledalcev je videlo pravi evrogol.

V 31. minuti je bila Olimpija blizu novemu vodstvu, a je lep strel Davida Sualeheja z levico od daleč ustavila vratnica, Svit Sešlar pa je odbito žogo iz bližine poslal mimo vrat. Dve minuti pozneje je po prodoru v kazenski prostor vratnico zadel še Kvesić, nato pa je Rui Pedro zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju, zato gol ni obveljal.

Je pa v 40. minuti na pravilen način zadetek dosegla Mura. Po podaji Mihaela Klepača iz kota je pred vrati najvišje skočil Kai Cipot in z glavo matiral Matevža Vidovška. To je bil zanj deseti gol v prvi ligi, prvi po 13. avgustu.

Niko Kasalo je bil v pretekli sezoni s 26 zadetki na 24 tekmah najboljši strelec kadetske lige, v letošnji pa je štiri gole dosegel v mladinski ligi. V članski ekipi Mure je bil prvič že poleti. Foto: www.alesfevzer.com

Kvesić spomladi zastreljal že tri 11-metrovke

Na začetku drugega polčasa je imela Olimpija sijajno priložnost za izenačenje. Srđan Kuzmić je storil prekršek za 11-metrovko nad Kvesićem in moral zaradi rdečega kartona predčasno pod prho, žogo si je na belo piko znova nastavil nogometaš iz Bosne in Hercegovine, a tokrat streljal mimo vrat, tako da je ostalo pri 2:1. Kvesić je po Mariboru in Kopru spomladi zastreljal že tretji kazenski strel.

V 83. minuti je po prekršku nad Mirlindom Dakujem rdeči karton prejel še Olimpijin vezist Agustin Doffo, ki je kosovskemu napadalcu preprečil, da bi po protinapadu sam prišel pred Vidovška.

Mura je, čeprav je več kot pol ure igrala z igralcem manj, zdržala vse nalete gostov. Varovanci Alberta Riere so imeli kar nekaj priložnosti za izenačenje, vendar jih Timi Elšnik dvakrat, Kvesić in Goran Milović niso izkoristili. V sodnikovem dodatku po podaji Djaloja Aldairja tudi Mustafa Nukić ni uspel premagati vratarja Klemna Mihelaka, enega izmed junakov pri Sobočanih.

Kasalo po evrogolu: To smo trenirali

Bravo zmagal prvič po 6. novembru

Bravo je zgodaj popoldne z 2:1 premagal Gorico in zmagal prvič po 6. novembru. Suša je trajala kar 12 tekem. Vmes so se Ljubljančani znašli v boju za obstanek, so pa zdaj ugnali neposrednega tekmeca z dna lestvice.

V prvem polčasu ni bilo veliko dogajanja. Edino pravo priložnost je pri domačih zapravil Beno Selan, ki je v gneči v kazenskem prostoru streljal, toda žoga je zletela čez vrata.

Živahneje je bilo v drugem delu. Udarno so ga začeli Novogoričani, ki so v 47. minuti povedli. Po podaji Filipa Brekala s prostega strela je z glavo mrežo zatresel Nejc Mevlja. Če so vrtnice v Sežani, kjer so tudi zadele na začetku drugega polčasa, prednost ohranile do konca, pa jim to v Spodnji Šiški ni uspelo. Bravo je ponovil dobro igro iz drugega polčasa tekme med tednom proti Mariboru (2:3), za kar je bil tokrat tudi nagrajen.

Za prvi gol domače zasedbe v 54. minuti je imel veliko zaslug David Flakus Bosilj, ki je na desni strani kazenskega prostora lepo sprejel žogo in jo poslal v sredino, tja je pritekel Martin Kramarič in z močnim strelom poslal žogo pod prečko. V 62. minuti bi Flakus Bosilj lahko popeljal Ljubljančane v vodstvo, vendar je bil po podaji Selana z desne strani nespreten.

Dve minuti pozneje je Bravo povedel. Z razdalje je mojstrsko zadel Tamar Svetlin, ki je žogo poslal v desni zgornji kot. Zatem je Kramarič s prostega strela stresel vratnico, gostitelji so imeli nato še nekaj priložnosti, Kramarič in Svetlin sta bila ves čas nevarna, a se izid ni več spremenil.

Correia edini strelec v Sežani

Izgubil je tudi zadnjeuvrščeni Tabor Sežana, ki je pred domačimi gledalci moral priznati premoč Kopru (0:1). Koprčani so drugič ta teden osvojili tri točke v gosteh, potem ko so v četrtek z 0:1 zmagali v Murski Soboti. Na četrtem mestu so prehiteli Domžalčane, od katerih imajo zdaj točko več.

Tabor si je v prvem polčasu pripravil dve lepi priložnosti za vodstvo. Pri obeh je bil v glavni vlogi Luka Šušnjara, ki je januarja v Sežano prišel ravno iz Kopra. Najprej mu je v 19. minuti lepo podal Sacha Marasović, a je Šušnjara s kakšnih osmih metrov streljal prek vrat. Drugič je prodrl po desni strani in podal pred vrata, kjer pa je bil na drugi vratnici za korak prepočasen Jakoslav Stanković.

Na drugi strani so Koprčani v 32. minuti povedli. Po kratki podaji je do žoge kakšnih 25 metrov od vrat prišel Omar Correia in silovito udaril, žoga je poletela tik pod prečko in končala za hrbtom Jana Koprivca.

Sežančani pravih priložnosti za izenačenje nato niso imeli vse do 72. minute, ko je po predložku Nabila Khalija Šušnjara znova vtekel v kazenski prostor in imel pred seboj le še vratarja Adnana Golubovića, ki pa je po njegovem poskusu s petih metrov žogo odbil v kot. Dve minuti pozneje so domači zahtevali 11-metrovko zaradi domnevne igre z roko gostov, a se sodniki niso oglasili.

Ob koncu tekme je Koper dosegel še en zadetek, a je bil Luka Kambić na začetku akcije v prepovedanem položaju. Po njegovem strelu in obrambi Koprivca je sicer žogo v lastno mrežo odbil Thadee Kaleba. Domači so že v sodnikovem dodatku imeli še zadnjo lepo priložnost, a se po napaki Golubovića ne Kaleba ne Šušnjara iz neposredne bližine nista najbolje znašla.

Zadetki s tekem Tabor - Koper, Bravo - Gorica in Mura - Olimpija

Sorodna novica Radomlje z igralcem manj zdržale napade Maribora, velika napaka Mulalića v Celju