Super zasuk Milwaukeeja končal niz Miamija

Košarka 3. Mar 20227:05 0 komentarjev
Bucks so z odlično zadnjo četrtino prišli do zmage nad Miamijem. Foto: Morry Gash - AP Photo via Guliver

Derbi tekem v noči na četrtek je v ligi NBA potekal v Milwaukeeju, kjer so se domači Bucks pomerili z Miamijem. Vodilna ekipa vzhoda je po odlični drugi četrtini na polčas odšla z minimalno prednostjo (66:64), a tesne zmage so se nato veselili domači (120:119). Heat je tako po štirih zaporednih zmagah poražen.

Čeprav je večer v ligi NBA minil brez slovenskih nastopov, pa zanimivih tekem ni manjkalo. Tako je Charlotte presenetil v Clevelandu, Indiana pa je bila šele po podaljšku boljša od Orlanda. Dodatni čas je bil z določitev zmagovalca potreben tudi v Houstonu, kjer pa je na koncu Utah vendarle prišel do novih dveh točk.

Najbolj zanimivo pa je bilo zagotovo v Milwaukeeju, kjer je gostoval Miami. Nekdanje moštvo Gorana Dragića je v Wisconsin pripotovala na krilih štirih zaporednih zmag, a proti aktualnim prvakom se je ta niz ustavil. Dolgo sicer ni kazalo tako, po zadetem metu za dve točki Gabeja Vincenta je vročica dobrih sedem minut pred koncem povedla s 113:99.

Milwaukee se je v zaključku podal v lov, ki so ga kronali s petimi točkami v samem zaključku. Najprej je 13 sekund pred koncem trojko zadel Khris Middleton, 1,9 sekunde pred sireno pa je uspešno polagal še Jrue Holiday in poskrbel za domače slavje. V dobrih šestih minutah so domači naredili delni izid kar 21:6!

Za razliko od Miamija je do gladke zmage prišla vodilna ekipa zahoda, Phoenix je s kar 120:90 premagal Portland. Presenetljiv pa je tudi poraz Denverja proti Oklahomi, za katero je Shai Gilgeous Alexander prispeval 29 točk. 22 točk in 16 asistenc Nikole Jokića je bilo tokrat premalo.