Wolverhampton odčital lekcijo Tottenhamu, Liverpool in Newcastle do pomembnih zmag

London, 13. 02. 2022 17.16 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

V 25. krogu angleške Premier lige so do velike zmage prišli nogometaši Wolverhmaptona, ki so z 0:2 ugnali Tottenham in jih prehiteli na ligaški lestvici. Minimalnih zmag z 1:0 so se veselili nogometaši Liverpoola, ki tako ohranjajo korak z vodilnim Manchester Cityjem in pri Newcastlu, ki je prvič v sezoni prišel do treh zaporednih ligaških zmag. Na popoldanski tekmi pa sta se Leicester City in West Ham United razšla brez zmagovalca (2:2).

Gostje so do vodstva prišli že v šesti minuti, ko so izpeljali 'fliper' akcijo po predložku iz prostega strela, ki so ga domači odbili. Prvi je do strela prišel Ruben Neves, a je Hugo Lloris njegov strel odbil. Odbita žoga je prišla do Leandra Dendockerja, čigar strel je Lloris prav tako obranil, ni pa mogel obraniti še tretjega strela gostov zapored, ko je sprožil še Raul Jimenez in zadel v polno.

Raul Jimenez in Davinson Sanchez
Raul Jimenez in Davinson Sanchez FOTO: AP

Že v 18. minuti je Wolverhampton prišel do povišanja vodstva. Akcijo za goste je začela kar Lloris, ki je slabo podal Benu Daviesu in ga spravil v težave. Valižan je žogo izbil le do Dendonckerja, ki jo je takoj podal Nelsonu Semedu, ta pa je žogo poslal na nogo Daniela Podenca, ki je neugodno streljal. Njegov strel se je odbil od Davinsona Sancheza in Rodriga Bentancurja ter končal v levi vratnici, odbitek pa je nato v mrežo pospravil Dendoncker.

Statistika tekme Tottenham - Wolverhampton

Volkovi so z zmago prehiteli Spurse in se zavihteli na sedmo mesto, a imajo tekmo več od Londončanov. Ti so od močno želenega četrtega mesta oddaljeni pet točk, Wolverhampton pa le še štiri. Vidno razburjeni domači strateg Antonio Conte je imel še razlog za osebno nezadovoljstvo, saj je prvič po letu 2009 izgubil tri zaporedne ligaške tekme.

Liverpool se je z minimalno zmago proti zadnjeuvrščenemu Burnleyju znova na devet točk približal vodilnemu Manchester Cityju, a imajo nogometaši iz mesta Beatlov ob tem tekmo manj.

Fabinho slavi zadetek Liverpoola
Fabinho slavi zadetek Liverpoola FOTO: AP

Odločilni zadetek je v 40. minuti tekme zadel Brazilski vezist Fabinho, ki je ob kotu, ki ga je izvedel Trent Alexander-Arnold, lepo utekel pred nasprotnikov gol in vanj potisnil žogo, ki jo je z glavo podaljšal Sadio Mane.

Statistika tekme Burnley - Liverpool

Newcastle United je na krilih zimskih okrepitev dosegel še tretjo zmago zapored in se tako počasi utrjuje izven cone izpada. Po 23 odigranih tekmah imajo Srake sedaj 21 točk, kar je (ob odigrani tekmi manj) štiri več od Norwicha na 18. mestu, šest več od Watforda in sedem več od zadnjeuvrščenega Burnleyja, ki ima sicer dve tekmi manj. Za edini zadetek na tekmi je poskrbel tokratni kapetan Kieran Trippier, ki je bil v 35. minuti natančen iz prostega strela. To je pomenilo, da je Newcastle postal prva ekipa po letu 2013 (ko je to uspelo Liverpoolu), ki ji je uspelo zadeti iz prostega strela na treh premierligaških tekmah zapored. Aston Villa je v 62. minuti sicer izenačila prek Ollieja Watkinsa, a je zaradi milimetrskega prepovedanega položaja VAR zadetek razveljavil. Zmago Srak je zagrenila poškodba prvega zvezdnika Trippierja, ki je v 48. minuti odšepal z igrišča.

Kieran Trippier
Kieran Trippier FOTO: AP

Na zadnji tekmi dneva sta se Leicester City in West Ham United razšla brez zmagovalca. Prvi so zadeli Londončani in sicer v 10. minuti, ko je odlično dolgo podajo Isse Diopa izkoristil vroči Jarrod Bowen, ki je s petimi zadetki najboljši strelec angleške po novem letu. V 45. minuti je iz bele pike izenačil Youri Tielemans. Po slabi uri igre so Lisjaki izvedli preobrat in prek Ricarda Pereire povdli z 2:1, a je v sodnikovem podaljšku domače navijače razočaral visokorasli branilec Craig Dawson, ki je po podji s kota z ramo dosegel izenačujoči zadetek.