Henrik Kristoffersen je zmagal drugič v tej sezoni: po slalomu v Garmischu je bil najboljši še v Wengnu, potem ko je imel na prvi progi drugi čas, v finalu pa šestega. Foto: EPA

Kristoffersen je na svoji 200. tekmi v svetovnem pokalu slavil 30. zmago, tretjo v Wengnu. Poskrbel je, da je bilo 93. tekmovanje za pokal Lauberhorn obarvano povsem norveško, potem ko je njegov rojak Kilde dobil petkov superveleslalom in sobotni smuk. Prav lahko bi slalomska zmaga odšla tudi v Švico, toda Loic Meillard je bil za 20 stotink prekratek za svojo prvo slalomsko zmago, tako da Joel Gaspoz (1987) ostaja zadnji švicarski zmagovalec slaloma v Wengnu.

Nastopi Hadalina in zadnjih treh finalistov

Meillard dopoldne najhitrejši
Meillard je najhitreje presmučal prvo progo (postavitev britanskega trenerja je bila precej zavita), imel je 45 stotink prednosti pred Kristoffersenom. V finalu je Švicar naredil nekaj napak, od Kristoffersena je bil na drugi progi počasnejši za 65 stotink. Tretje mesto je osvojil Lucas Braathen, ki je po petih slalomih sezone (od desetih) oddal vodstvo v seštevku discipline, saj ima Kristoffersen deset točk več.

Po smučanju Braathena je vedel, da mora napasti
"Lep uspeh. Slišal sem, da je Lucas (Braathen) za sekundo prevzel vodstvo, tako da sem vedel, da moram napasti," je povedal današnji zmagovalec. O receptu za norveški uspeh je za ORF povedal: "Prek evropskega pokala je treba treba trdo garati, da se prebiješ v reprezentanco za svetovni pokal. Gre predvsem za dobro delo klubov in za odrekanje staršev, manj zaslug ima domača smučarska zveza, kar je tista razlika v primerjavi z Avstrijo ali Italijo.

Nastopa Meillarda in Hadalina na prvi progi

Hadalin za stotinko ujel finale
Štefan Hadalin, edini slovenski predstavnik na prizorišču prve slovenske zmage v svetovnem pokalu (Bojan Križaj, 1980), je nastopil s številko 32, na zelo načeti progi se ni najbolje znašel, v zgornjem delu je naredil večjo napako. Zaostal je za 5,65 sekunde, a vendarle na 30. mestu ujel finalni nastop. Za stotinko!

"Štef" ima v nogah veliko več
V finalu je v močnem sneženju in ob slabi vidljivosti znova naredil večjo napako, na strmini se je komaj ujel in vendarle nadaljeval v normalnem ritmu. "Ne morem biti zadovoljen. V nogah imam veliko več kot to, kar sem danes prikazal. Želim, da predstave s treningov prenesem na tekmo. Moram biti potrpežljiv in vztrajen," je za TV SLO povedal Hadalin. Prihodnji konec tedna sledi vrhunec sezone svetovnega pokala, dva smuka v Kitzbühelu in v nedeljo slalom.