17. 12. 2022, 18:02

Po dežju vedno posije sonce: Hrvati so na svetovnem prvenstvu osvojili 3. mesto

Pred dnevi so močno izgubili proti Argentini, poraz je bolel. Zdaj se veselijo zmage nad Marokom, ki jim je prinesla 3. mesto na svetovnem prvenstvu.

Hrvaška nogometna reprezentanca je osvojila tretje mesto na svetovnem prvenstvu v Katarju, potem ko je premagala Maroko z 2:1 (2:1). Hrvaška je drugič mundial končala z bronasto kolajno, Maroko pa je ob sploh prvem nastopu katere od afriških izbranih vrst v polfinalu tekmovanje sklenil na četrtem mestu.

Hrvaška je povedla v sedmi minuti, ko je zadel Joško Gvardiol. Le dve minuti kasneje je na drugi strani izenačil Achraf Dari, za končnih 2:1 pa je poskrbel Mislav Oršić, ki je z lepim strelom premagal vratarja Yassina Bounouja.

V drugem polčasu golov ni bilo, Hrvati pa so se po letu 1998 vnovič veselili bronaste kolajne. Pred štirimi leti so bili podprvaki, v finalu jih je v Rusiji ugnala Francija s 4:2.

V finalu se bosta v nedeljo ob 16. uri pomerili reprezentanci Argentine in Francije. Argentinci so slavili v letih 1978 in 1986, Francozi pa poleg 2018 še leta 1998.

Novo na Metroplay: Matej Zemljič o zakulisju snemanja, dojemanju igralstva in stvareh, ki mu pomenijo največ