Anita Horvat (druga z desne) med tekom v Chorzowu. Foto: EPA

Edina slovenska predstavnica na mitingu je zaostala le za Američankama Ajee Wilson (1:58,28) in Sage Hurta (1:58,40).

Horvat je bila na svetovnem prvenstvu prejšnji mesec ena izmed dveh Evropejk v finalu, končala je na 7. mestu. V polfinalu je tekla 1:59,60, v finalu pa 1:59,83.

Wilson je letošnja dvoranska svetovna prvakinja iz Beograda, na SP-jih v dvorani pa je bila še dvakrat srebrna (2016, 2018). Tudi s SP-jev na prostem ima dve medalji, obe bronasti (2017, 2019). Horvat jo je v finalu na SP-ju v Eugenu premagala.

V ospredje se je prebila v sklepnem sprintu

"Sam tek sem sicer slabo izpeljala, zato pa sem zelo zadovoljna z uvrstitvijo in doseženim časom. Ves čas sem bila zaprta in nisem mogla najti pravega položaja, da bi se prebila z začelja. Bila sem v ozadju vse do zaključnega sprinta. Tedaj sem videla, se tekmice umikajo s prve proge, in mi je uspelo priti s sedmega, osmega mesta do tretjega," je tek opisala Anita Horvat.

Tudi na evropskem prvenstvu v Münchnu, ki bo med 15. in 21. avgustom, si lahko obeta dober izid. "Na začetku sezone je bila želja tek pod dvema minutama, zdaj sem veliko boljša. To je res moja sanjska sezona. Želim si, da na EP-ju tek izpeljem tudi taktično bolje, kot sem ga danes. To bo prineslo tudi dober izid. Ne bom dajala kakšne napovedi glede uvrstitve na zmagovalni oder, si pa medalje zelo želim," je dejala slovenska rekorderka v teku na 400 metrov.

Shelly-Ann Fraser-Pryce je bila zelo hitra v teku na 100 metrov. Foto: Reuters

Fraser-Pryce na 100 m ustavila uro pri 10,66

35-letna Jamajčanka Shelly-Ann Fraser-Pryce je na 100 metrov tekla 10,66 in dosegla edini najboljši izid sezone na svetu na mitingu. Američanka Aleia Hobbs je bila druga z 10,94, Marie-Josee Ta Lou iz Slonokoščene obale tretja z 11,00.

Med atleti je edini pod desetimi sekundami tekel Američan Trayvon Bromell (9,95).

Na 400 m je zmagal njegov rojak Michael Norman (44,11), med dekleti pa je bila na tej razdalji najboljša Nizozemka Femke Bol (49,75). En stadionski krog z ovirami je najhitreje pretekel Brazilec Alison Dos Santos (47,80).

Na 200 m je edina pod 22 sekundami tekla Jamajčanka Shericka Jackson (21,84), na 1500 m je bila najboljša Etiopijka Diribe Welteji (3:56,91), na 3000 m pa Nizozemka Sifan Hassan (8:39,27).

Šved Armand Duplantis je v skoku s palico za novo zmago preskočil 6,10 m.

Deveta etapa Diamantne lige je potekala pri dokaj nizkih temperaturah, namerili so 17 stopinj Celzija.