Zimski športi

Smuk iz Lake Louisa bodo nadomestili v Beaver Creeku

Beaver Creek, 28. 11. 2021 13.47 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Organizatorji svetovnega pokala v alpskem smučanju so sporočili, da bodo v petek odpadli moški smuk iz kanadskega Lake Louisa nadomestili v Združenih državah Amerike v Beaver Creeku. Na progi ptic roparic bodo specialisti v hitrih disciplinah tekmovali prihodnji teden.

Lake Louise je ta konec tedna prizorišče tekem svetovnega pokala.
Lake Louise je ta konec tedna prizorišče tekem svetovnega pokala. FOTO: AP

Sodeč po sporočilu za javnost Mednarodne smučarske zveze, se bo tako spored tekem v prihodnjem tednu začel v četrtek s superveleslalomom. Ta disciplina bo na sporedu tudi v petek, v soboto in nedeljo pa bosta še dva smuka.

Prvi smuk letošnje sezone je v soboto v Lake Louisu dobil Avstrijec Matthias Mayer. Njegov rojak Vincent Kriechmayr je končal na drugem mestu. Zmagovalec smukaškega seštevka v minuli zimi, Švicar Beat Feuz, je sezono odprl s tretjim mestom. Za najboljši slovenski dosežek je poskrbel Boštjan Kline z 11. mestom. Martin Čater in Miha Hrobat sta ostala brez točk. Čater je končal na 33. mestu, Hrobat je bil 50.