Tandem Dončić-Dragić Hrvatom ni dal niti kančka upanja, 97:69

Ljubljana, 30. 06. 2022 21.20 |

Marko Gašparin, Marko Juvan, Jakob Batič
279

Slovenska košarkarska reprezentanca je v petem krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo povozila hrvaško izbrano vrsto. V Stožicah je na krilih poezije Luke Dončića in Gorana Dragića Hrvaška padla s 97:69.

Slovenija je v tekmo vstopila izjemno: že hitro – po treh minutah in pol – je povedla z 12:6, nato pa povsem pokvarila hrvaško ekskurzijo v Slovenijo. Do konca prve četrtine so Hrvati ob nemočnem opazovanju slovenskih vragolij zmogli le še dve točki, Slovenci pa so jih ob norem vzdušju v stoženski dvorani dodali še 21 točk, tako da se je Slovenija na prvi daljši odmor podala s kar 25 točkami prednosti (33:8).

V drugi četrtini so Hrvati uspeli zaigrati bolje, voz naših južnih sosedov je vlekel Mario Hezonja (ob polčasu je imel na kontu 15 točk), tako da so se do konca prvega polčasa uspeli nekoliko približati slovenski izbrani vrsti). Tako so varovanci Aleksandra Sekulića na odmor šli s prednostjo 19 točk. Slovenija je prvem polčasu presegla mejo 50 točk (54:35), kar pomeni, da je opravila izjemno delo v napadu. Dragić je v prvem delu tekme zbral 15 točk, Dončić pa 13.

Najboljši strelci tekme s Hrvaško
Najboljši strelci tekme s Hrvaško FOTO: Sofascore.com

V tretji četrtini so Slovenci znova odlično začeli in Hrvatom hitro vzeli upanje na priključek. Čeprav sta Hezonja in Bogdanović še naprej trgala mrežico slovenske izbrane vrste, pa so Slovenci imeli odgovor na vse izstreljene puščice Hrvatov. Tako so varno pluli po parketu in se na tretji odmor podali s kar 25 točkami prednosti (76:51).

V zadnji četrtini so Slovenci povsem nadzorovali potek obračuna v Stožicah, Hrvate so držali na varni razdalji, na koncu pa so svojo prednost zapečatili v zmago z 97:69. Slovenci so tako vpisali še tretjo zmago v skupini C, s čimer so se zasidrali na drugem mestu, Hrvatom pa teče voda v grlo, saj imajo na svojem kontu le eno zmago in kar štiri poraze.

Najbolje ocenjeni košarkar tekme
Najbolje ocenjeni košarkar tekme FOTO: Sofascore.com

Kvalifikacije za SP, peti krog:
Slovenija – Hrvaška 97:69 (33:8, 21:27, 22:16, 21:18)

Statistika tekme Slovenije - Hrvaška
Statistika tekme Slovenije - Hrvaška FOTO: Sofascore.com

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.22

Takole je zmago pospremil Lukov veliki šef Mark Cuban ..

22.12

Res lepo je bilo danes biti z vami ...

... mi se veselimo že naslednje tekme slovenske reprezentance ... Bodite znova z nami na tekmi s Švedsko, ko bomo z vami tudi mi ...Poslavljamo se v slogu! Z MVP-JEM!