Magovac prinesel zmago ob slovesu Mušiča

Hokej 2. Okt 202220:10 > 20:35

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 6. kroga lige ICEHL po podaljšku premagali madžarski Fehervar s 4:3 (2:0, 0:3, 1:0; 1:0).

Ljubljanski hokejisti so dosegli novo zmago, prvo v tej sezoni po dodatnem delu igre in drugo proti lanskemu finalistu v desetih dneh, potem ko so Madžare že premagali v gosteh s 3:2.

Današnja tekma je imela poseben slavnosten uvod. Na slovesnosti pred tekmo so namreč uradno upokojili dres s številko 16, ki ga je dolga leta nosil eden najvidnejših hokejistov Olimpije Aleš Mušič. Tekma s Fehervarjem za slovo ni bila izbrana naključno, saj je bil prav ta klub eno sezono edini, za katerega je Mušič igral poleg Olimpije. Po novem sta tako zdaj pod stropom dvorane Tivoli dva dresa največjih domačih legend, saj se je Mušičev pridružil tistemu Tomaža Vnuka s številko 24.

V začetku je kazalo, da bodo domači čustveni naboj iz uvoda prenesli tudi na tekmo. Začeli so poletno, prvo tretjino pa dobili, potem ko je najprej v polno zadel Nik Simšič po natančni podaji Chrisa Dodera. Pozneje so domači zadeli še okvir gola, v 18. minuti pa vendarle končali kar nekaj tekem dolg niz neučinkovite igre ob igralcu več, tokrat je “power play” izkoristitil Rok Kapel.

A gostje so v nadaljevanju pokazali, da niso zaman v prejšnji sezoni prišli vse do finala. Na hitro so znižali, pozneje je sicer vratar domačih Anthony Morrone ubranil Madžarom kazenski strel, vendar so do odmora gostje zadeli še dvakrat in povedli s 3:2.

V tretji tretjini so se spet prebudili domači in igrali podobno kot v prvi, sad takšne igre pa je bil izenačujoči zadetek Nika Simšiča v 51. minuti.

V podaljšku je najprej lepo priložnost zapravil domači kapetan Žiga Pance, potem pa so Ljubljančani spet imeli prednost igralca več. In jo še drugič na tekmi izkoristili, zmagoviti zadetek pa je dosegel Aleksandar Magovac.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali v petek, ko bodo gostovali v Feldkirchu pri novincu v ligi, ekipi Vorarlberg Pioneers.

Utrinki s tekme med Olimpijo in Fehervarjem

Liga ICE, 6. krog

Sobota, 1. oktober:

Innsbruck – Linz 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

Nedelja, 2. oktober:

Salzburg – KAC 4:6 (1:2, 2:1, 1:3)

Pioneers Vorarlberg – Bolzano 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Dunaj – Pustertal 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Beljak – Gradec 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Olimpija – Fehervar 4:3 po podaljšku (2:0, 0:3, 1:0, 1:0)
Strelci: 1:0 Simšič (Dodero, Kapel, 6.), 2:0 Kapel (Simšič, Čimžar, 18.), 2:1 Vertes (Bartalis, Terbocs, 22.), 2:2 Nilsson (Stipsicz, Bartalis, 26.), 2:3 Bartalis (Terbocs, 38:9, 3:3 Simšič (Dodero, kapel, 51.), 4:3 Magovac (Kapel, Simšič, 62.).