173911

Žan Kranjec na uvodu v novo sezono zaostal le za Švicarjem, odličen tudi Hadalin

Avtor: Rene Vidmar
23. 10. 2022, 14.14

Slovenski alpski smučar Žan Kranjec je 57. sezono svetovnega pokala v alpskem smučanju odprl z drugim mestom. Tako kot lani je na uvodnem veleslalomu sezone 2022/23 na ledeniku Rettenbach nad Söldnom zmagal Švicar Marco Odermatt, ki je vodil že po prvi vožnji. Tretje mesto je pripadlo Norvežanu Henriku Kristoffersenu. Štefan Hadalin je bil deveti.

Kranjec, ki je bil na prvi progi tretji, je v finalu pritisnil na plin ter prevzel vodstvo. Nato ga je prehitel le Odermatt, najboljši smučar in veleslalomist minule zime, ki je bil pred Slovencem tudi na olimpijskem veleslalomu na Kitajskem.

Kranjec je vpisal devete stopničke v svetovnem pokalu. Hadalin, ki je bil po prvi vožnji 28., je z devetim mestom izenačil svojo najboljšo veleslalomsko uvrstitev v svetovnem pokalu.

Vir: STA

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več