Arsenal v končnici do zmage proti Cityju, Liverpool in Brighton remizirala

London, 08. 10. 2023 20.02 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, M.J.
3

Nogometaši Arsenala so za konec osmega kroga angleškega prvenstva premagali Manchester City z 1:0 in se na vrhu lestvice točkovno izenačili s Tottenhamom. Liverpoola in Brightona sta se razšla z neodločenim izidom 2:2. Že v soboto je enajsti Manchester United po preobratu premagal Brentford z 2:1, desetouvrščeni Chelsea pa je s 4:1 v gosteh premagal Burnley.

Arsenal vs Manchester City
Arsenal vs Manchester City FOTO: Sofascore.com

Topničarji in meščani so prikazali čvrsto predstavo z malo pravimi priložnostmi. V drugem polčasu pa se je proti koncu obrestovala nekoliko bolj pogumna igra domačih, ki so v 86. minuti po strelu Gabriela Martinellija in odbiti žogi od Nathana Akeja prišli do treh točk. Arsenal je po 21. decembru 2015 v prvenstvu premagal sinjemodre, ti pa so po skoraj petih letih izgubili dve tekmi zapovrstjo med angleško elito. To se je zgodilo 22. in 26. decembra 2018.

Na lestvici je še naprej na vrhu Tottenham, ki ima po sobotni zmagi proti Lutonu (2:1) tako kot Arsenal 20 točk, a je v dosedanjem poteku sezone dosegel dva gola več ob enaki razliki med danimi in prejetimi goli. Manchester City je tretji z 18 točkami.

Četrti je Liverpool, ki je zbral 17 točk, sledita Aston Villa, ki je danes remizirala proti Wolverhamptonu (1:1), in Brighton s po 16 točkami.

Brighton vs Liverpool
Brighton vs Liverpool FOTO: Sofascore.com

Liverpool je imel priložnost, da se na vsega točko približa za zdaj še vodilnemu Tottenhamu, a je Brighton po neodločnosti v obrambi rdečih ob prostem strelu izenačil v 78. minuti prek Lewisa Dunka. Brighton je povedel v 20. minuti po golu Simona Adingre, nato pa je še pred polčasom dvakrat zadel Mohamed Salah. Najprej je bil natančen v 40. minuti, pet minut kasneje pa je izkoristil še najstrožjo kazen.

West Ham in Newcastle sta igrala 2:2 ter s 14 oziroma 13 točkami sledita najboljši šesterici. Angleško prvenstvo se bo po reprezentančnem ciklu nadaljevalo 21. oktobra.